Nesaskaņota mājokļa pārbūve: kam jāpievērš uzmanība

- 24.Februāris, 2021
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Neskatoties uz jauno projektu vai privātmāju popularitāti, pieprasījums pēc padomju laikā celtiem sērijveida dzīvokļiem joprojām saglabājas augsts. Pašreiz katrs trešais hipotekārais kredīts tiek izsniegts šāda sērijveida dzīvokļa iegādei, no tiem aptuveni 10-20% ir veikta nesaskaņota pārbūve, liecina Luminor apkopotā informācija. Kā nesaskaņota pārbūve var ietekmēt nekustamā īpašuma vērtību un kas par to jāzina – skaidro Kaspars Sausais, Luminor mājokļu kreditēšanas eksperts. 

Jauna mājokļa izvēlē viens no svarīgākajiem faktoriem ir mājokļa tehniskais stāvoklis un nolietojums. Bez papildu zināšanām un izpētes ir viegli nepamanīt nereti noklusētos zemūdens akmeņus – nesaskaņotu pārbūvi. Pat­vaļīga pārbūve var ne tikai ietekmēt mājokļa iedzīvotāju drošību un veselību, bet var radīt papildu finansiālus zaudējumus vai ieguldījumus, lai sakārtotu dokumentāciju vai padarītu mājokli drošu dzīvošanai.

Kā pārliecināties, vai manā īpašumā nav veikta nesaskaņota pārbūve? 

Ne vienmēr nekustamā īpašuma pārdevējs ir atklāts par visiem dzīvoklī veiktajiem darbiem, dažreiz pat pats nav pilnībā informēts par iepriekšējā saimnieka darbībām dzīvoklī. Nesaskaņotu pārbūvi iespējams novērtēt, salīdzinot dzīvoklī esošo situāciju ar telpu plānu un citiem saistītajiem dokumentiem, kas pieejami dzīvokļa īpašniekam. Veicot dzīvokļa apskati, jāspēj novērtēt arī citus tehniskos riskus, tāpēc ieteicams vērsties pie profesionāļa, kurš ātrāk norādīs uz mājoklī veiktajām izmaiņām. Visbiežāk daudzdzīvokļu mājās nesaskaņojot tiek būvētas un demontētas nenesošās starpsienas, apvienotas virtuves ar dzīvojamo istabu vai apvienoti sanitārie mezgli, mainīti logi vai iestiklotas lodžijas. 

Ilustratīva rakstura foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru