Nezaudējumu sēriju pārtrauc RFS

- 12.Aprīlis, 2019

Tikai pārākie optimisti cerēja, ka VALMIERA GLASS VIA uzņemtais kurss jaunajā Optibet Virslīgas sezonā nekad nebeigsies. Pirmo zaudējumu valmieriešiem sarūpēja šī brīža turnīra līderi – RFS, kuri drēgnā trešdienas pievakarē Vidzemes Olimpiskajā centrā lika kapitulēt mājiniekiem ar 0:2 (0:2).

Arī pret šajā sezonā vēl neviena nepieveikto, lietuviešu speciālista Valda Dambrauska vadīto RFS Tamazs Pertija izvēlējās palikt uzticīgs uzbrūkošajai taktikai, liekot saviem futbolistiem neatslābt ne uz mirkli, – nekāda respekta pret pretiniekiem, toties totāls pret sanākušajiem skatītājiem. Apgriezti slavenajam krievu teicienam uz mēles nāk – tāds futbols mums ir vajadzīgs. Tiesa, no vienas puses skaistā spēlē zaudēt ir tas pats, kas zaudēt draņķīgā, – abās tie ir 0 punkti turnīra tabulā.

Lai vai kā, valmierieši šajā zaudējumā var vainot tikai sevi, jo pirmkārt – paši nerealizēja savas iespējas, un tādas bija, un otrkārt – pašu radītās kļūdas noveda pie vārtu zaudējumiem. Pirmajos ugunskuru iekūra it kā uzreiz par briesmām neliecinoša kļūda saspēlē no Jāņa Krautmaņa puses, pēc kā ar pāris piespēlēm pretinieki nonāca līdz centrējumam soda laukumā, uz kuru precīzi atsaucās Aleksandrs Solovjovs, kurš sitienā ar galvu bumbu raidīja Vladislavam Lazarevam netveramā trajektorijā. Līdzīgi arī otrajos – kad Sedriks Kuadio laukuma centrā atbruņoja Mārci Ērgli un ar vienu piespēli vārtu gūšanas momentā izveda Tomašu Šimkoviču, kuram jau grūti bija kļūdīties, nonākot teju vienam pret Lazarevu.

Var teikt, ka pēc šiem vārtu guvumiem RFS pat nemaz necentās ar spēku tērēšanu uzbrūkot, precīzu apzīmējumu viņu izvēlētajai taktikai varētu piemeklēt, velkot analoģijas ar autobusu. Turpretī Pertijas vīri ļoti centās, un daudz kas viņiem arī sanāca, tikai ne galvenais – vārtu gūšana. Savus momentus nopūdelēja gan Krišs Kārkliņš, gan Klāvs Kramēns, gan Pasifiks Bagidī. Daudzi mūsējo uzbrukumi atsitās pret būtībā Latvijas valstsvienības aizsardzības sienu – to pašu Solovjovu, Vitāliju Jagodinski, Vjačeslavu Isajevu un Vladislavu Sorokinu; tuvojoties spēles beigām, laukumā tika laists arī trešais centra aizsargs ar pierakstu izlasē – Nauris Bulvītis. Krietni spēlē papūlējās Roberts Savaļnieks, īpaši otrajā puslaikā ik pa laikam apslāpējot laukuma saimnieku spiedienu. Viņam uzvarētajās divcīņās uzgavilēja gan kuplais RFS atbalstītāju pulks, gan paša brālis Niks laukuma malā, ik pa reizei uzsaucot: «Labi, sīkais!» Otrpus laukumam Robja viesizrādi savā dzimtajā pilsētā vēroja arī viņa tēvs Dzintars.

Šajā zaudējumā grūti ko pārmest VALMIERA GLASS VIA čaļiem, vienkārši gadās un vēl gadīsies šādas spēles, kad futbola dievi nostājas tajā dienā stiprākā pusē, ne velti RFS šajā sezonā vēl nav zaudējuši ne punkta.

Valds Dambrausks pēc spēles: «Šovakar bija laba atmosfēra un arī pati spēle padevās interesanta. Uzskatu, ka tas, ko mans kolēģis ir paveicis ar šo klubu, ir neticami, šosezon tā jau ir pavisam cita komanda. Valmiera ir uz pareizā ceļa – futbolisti spēlē ar sirdi un iztur modernā futbola prasības. Arī šodien viņi pieturējās pie sava plāna, bija agresīvi – man pat grūti atcerēties, kad manai komandai ir nācies izturēt tādu spiedienu, kādu viņi nodemonstrēja otrajā puslaikā. Protams, esam ļoti apmierināti, ka no Valmieras mājās pārvedam trīs punktus, īpaši kad citas, tā sauktās TOP komandas – Riga FC un FK Ventspils zaudēja punktus pret šo komandu. Plāns ir izpildīts.»

Tamazs Pertija: «Visupirms apsveicu pretiniekus ar uzvaru. Izņemot rezultātu uz tablo, mani šodien apmierināja pilnīgi viss 70 spēles minūtēs. Pirmajā puslaikā bija redzams manu futbolistu satraukums, vairākos momentos, kad mums bija bumba, puiši kļūdījās. Pretinieku gūtie vārti atbilst viņu meistarības līmenim. Viņi arī labi mūs presingoja spēles pirmajās minūtēs, kas mums savukārt ne īpaši izdevās. Otrajā puslaikā jau vairs nejutām spiedienu uz mūsu vārtiem, iespējams, viņi jau spēlēja uz rezultāta noturēšanu, to sajutām un varējām izvērst jau savas darbības – mums labi padevās, man nav nekādu iebildumu pret saviem spēlētājiem, nudien skaisti spēlējām otrajā puslaikā. Skaisti arī pretinieki aizsargājās un tikpat skaisti veidoja savus pretuzbrukumus. Uzskatu, ka esam viens otra cienīgi pretinieki.»

Trīs mājas spēļu sēriju mūsu futbolisti noslēgs ar spēli pret Pertijas bijušo komandu – FK Liepāja, spēle svētdien pl. 16.

VALMIERA GLASS VIA – RFS 0:2 (0:2)

Vārti: Solovjovs 18’, Šimkovičs 26’

Brīdinājumi: Krautmanis 52’, Nakamura 78’ – Kļuškins 57’

Sastāvi: Lazarevs (v), Kramēns, Krautmanis, Kārkliņš, Lelis, Ērglis (k), Nakamura, Bogdaškins (83’ Miķelsons), Bagidī, A. Jaunzems (83’ Jaudzems), Punculs – Ikstens (v, k), Sorokins, Jagodinskis, Vačiberadze, Kuadio (74’ Malecs), Solovjovs, Kļuškins, Isajevs, Seto (90’ Bulvītis), Šimkovičs (86’ Zjuzins), R. Savaļnieks.

Spēles tiesnesis: Edgars Maļcevs