Nīderlandei būs pilotprojekts Vidzemē

- 21.Jūlijs, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Vidzemes plānošanas reģions, sadarbojoties ar partneriem no Nīderlandes, līdz šī gada decembrim īstenos pilotprojektu kādā no Vidzemes pašvaldībām ar mērķi veikt daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu. Šī pilotprojekta ietvaros tiks apzināts jauns finanšu instruments daudzdzīvokļu ēku dziļai atjaunošanai, sas­niedzot gandrīz zema enerģijas patēriņa ēkas klasi jeb A klasi.

Jūlija otrajā nedēļā Vidzemes plānošanas reģiona eksperti kopā ar projekta Resettle! partneriem no Nīderlandes organizācijām Economic Board of Utrecht un Climate mission Netherlands tikās ar ALTUM, Ekonomikas ministrijas, SIA EKODOMA, Ēku saglabāšanas un energotaupības biroja, akciju sabiedrības Latvian Baltic Energy Efficiency Facility (LABEEF), SIA RENESCO pārstāvjiem un Smiltenes novada pašvaldību, lai dalītos pieredzē par ēku atjaunošanas finanšu instrumentiem Nīderlandē un tos salīdzinātu ar Latvijā pieejamo atbalstu. Tikšanās laikā projekta partneri tika iepazīstināti ar esošo dzīvojamo fondu Latvijā un ēku atjaunošanas piemēriem.

PARTNERI. Cēsīs pie Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) mītnes (no kreisās) Baiba Šelkovska (VPR), Stefs Roells (Economic Board of Utrecht), Renē Pijē (Climate mission Netherlands), Ilona Platonova un Jānis Ikaunieks (abi VPR). Foto no Vidzemes plānošanas reģiona arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru