No frizieres par mājražotāju

- 31.Maijs, 2019
Dzīvesstils
Laikrakstā

Pirmie LLKC organizētie «Novada garšas» svētki «Nogaršo Latviju Vidzemē» Valmierā aizvadīti, tādēļ tie šodien, 31. maijā, un rīt, 1. jūnijā, pulcēs interesentus Siguldā, svētku laukumā, kur pasākuma devīze skan: «Nogaršo Latviju Pierīgā» un kur godā cels augu valsts labumus.

Valmierā, apmeklējot pasākumu un degustējot Vidzemes mājražotāju un zemnieku saražotos daudzveidīgos pārtikas produktus, ikviens varēja piedalīties pircēju konkursā «Tautas garša». Katram tirgotājam, atklājot pasākumu, tika tukša trīslitru burka, kurā svētku laikā krājās produktu degustētāju iemestie žetoni. Par pašiem labākajiem katrā vērtēšanas kategorijā jau rakstījām. «Liesma» bija lieciniece, ka daudziem bija liela interese arī par Raunas novada zemnieku saimniecības «Ozolkalns» saimnieces RŪTAS KĻAVIŅAS gatavoto svaigpiena sieru pārsteidzoši lielo dažādību. Kādā klusākā brītiņā piestājām pie viņas sieru stenda un aprunājāmies ar izdomas bagāto mājražotāju.

Pienu tak grāvī neliesi!

Kad, sarunu sākot, Rūtai vaicājām, kā viņas uzņēmējdarbību ietekmējis fakts, ka viņa ir no mazākiem un lielākiem ražojošiem uzņēmumiem tik bagātās Raunas, Rūtas atbilde bija:

«Novadā uzņēmējdarbības tik tiešām ļoti darbīgā un vietējiem ražotājiem citam citu atbalstošā vide rosina darboties. Lai gan neesmu no pašas Raunas, bet lielceļam pāri no mazliet tālākā un klusākā Drustu pagasta, tomēr esmu gandarīta par piederību Raunas novada uzņēmēju kopienai. Visu cieņu tam, kā Rauna popularizē savus ražojumus. Vislabāk vietējo ražotāju produktus vienuviet var redzēt uzņēmuma SIA «Latvijas Ķiploks» ražotnē un firmas veikaliņā Raunā, Cēsu ielā 4.

Latvijā kopumā siera produktu tirgus pašlaik ir ļoti piesātināts, konkurence ir liela, tādēļ sieru ražotājam arvien ir jādomā un jāmeklē kaut kas savs, no citiem atšķirīgs. Mana priekšrocība, manuprāt, ir tā, ka protu tirgum saražot un nodrošināt ļoti dažādus svaigpiena sierus. Tā, piemēram, uz Vidzemes novada garšas svētkiem Valmierā esmu atvedusi 20 sieru veidus. Lūk, tie ir: klasika ar ķimenēm vai bez piedevām, ar dillēm, žāvētiem tomātiem, baziliku, žāvētām plūmēm, ar ķiploku un garšvielām vai tikai ar garšvielām bez ķiploka, ar linsēklām, kaņepēm, sezama un saulespuķu sēklām, ar valriekstiem vai mandelēm, saldummīļiem – ar plūmēm, kanēli un aprikozi. Svaigpiena sierus gatavoju arī ar dzērvenēm, ar pelašķi, arī ar nātri, piparmētrām un vēl citām piedevām. Jo vairāk dažādību un garšu, jo lielāka izvēle pircējiem atrast savām garšas kārpiņām tīkamāko produktu. Lai to panāktu, nepietiek tikai ar izdomu, vajadzīga arī pieredze un pietiekamas zināšanas par katru no izvēlētajām piedevām vai garšvielām. Ir jājūt pareizo salikumu proporcijas. Mana pieredze šajā uzņēmējdarbībā nu jau ir iegājusi vienpadsmitajā gadā. Bet sākums bija pavisam dramatisks.

«NOGARŠO LATVIJU VIDZEMĒ». Raunas novada Drustu pagasta z/s «Ozolkalns» saimniece Rūta Kļaviņa ar saviem daudzveidīgajiem svaigpiena sieriem «Novada garšas» svētkos Valmierā. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru