No Ventspils pārvests vērtīgs punkts

- 21.Maijs, 2019

Arī otrā FK Ventspils un VALMIERA GLASS VIA komandu tikšanās Optibet virslīgas turnīrā noslēgusies ar neizšķirtu – pirmajā aplī Valmierā abas spēja gūt pa vieniem vārtiem, bet sestdien Ventspilī pa diviem – 2:2.

Pirmo spēli šajā sezonā malā palika valmieriešu uzbrucējs Ēriks Punculs, kurš iedzīvojies traumā un tālab ticis pataupīts. Viņa vietu uzbrukuma smailē ieņēma Hektors Bagidī. Uz tālo izbraukuma spēli mūsu komanda devās jau piektdien, lai pēc iespējas labākā kondīcijā sagatavotos sezonas pirmajai spēlei uz dabīgā zāliena. Interesanti, ka otro Valmieras spēli pēc kārtas tiesāja Aleksandrs Anufrijevs.

Tamazs Pertija šo cīņu pret šosezon neveiksmīgi spēlējušajiem ventspilniekiem sāka no aizsardzības, tajā noliekot piecus aizsargus, tā nedodot iespēju Tosinam Aijegunam un viņa partneriem īpaši izvērsties. Pirmais puslaiks arī iezīmējās ar laukuma saimnieku centieniem uzlauzt viesu aizsardzību, kamēr tie atbildēja ar nesekmīgiem pretuzbrukumiem. Ļoti droši vārtos atkal darbojās Vladislavs Lazarevs – visā spēlē. Visai neizteiksmīgi uzbrukumā darbojās Bagidī, kuru galu galā pēc vairāku kļūdu virknes Pertija vēl pirms puslaika pārtraukuma burtiski norāva nost no laukuma, otrā puslaika pašā sākumā līdzīgu likteni piedzīvoja arī Aleksejs Grjaznovs.

Otrais puslaiks padevās krietni krāšņāks. Ventspils futbolisti jau ar tā pirmajām minūtēm ļoti bīstami apdraudēja Lazareva vārtus – vienreiz glāba vārtu stabs, divreiz vārtsargs. Pertijas padotie atbildēja ar Alvja Jaunzema sitienu, diemžēl tieši virsū Ivanam Baturinam. Gūto vārtu birums no 11 metru soda sitiena atzīmes iesākās 59. minūtē. Vispirms Jānis Krautmanis savā soda laukumā neatļauti kavēja Raenu Tālbergu, šajā epizodē cieta arī Aijeguns, tālab tiesnesis viņam neļāva izpildīt pendeli – spēlētājiem, kuriem tiek sniegta medicīniskā palīdzība, spēlē jāiesaistās no laukuma malas tās gaitā. Sitienu izpildīja Žo Santušs – Lazarevs aizlidoja pa kreisi, bumba pa labi – 0:1. Sešas minūtes vēlāk Krautmanis savu grēku izpirka, ar lielisku driblu uzlaužot visu Ventspils aizsardzību un izdarot rezultatīvu piespēli Alvim Jaunzemam, kura sitiens izdevās nevainojams – 1:1. 71. minūtē rezultāts vēstīja jau 2:1, no 11 metru soda sitiena atzīmes precīzi kreisajā apakšējā stūrī sita Leo Lelišs. Pendeli nopelnīja Oleksijs Helovani, mazliet arī nopērkot tiesnesi situācijā, kad Helio Batišta viņu klupināja patālu no vārtiem soda laukuma robežās. Nepaspēja spēlētāji pat ievilkt elpu, kā sekoja jau trešā pendele šajā spēlē – arī neviennozīmīgā situācijā, kad it kā Jaunzems tika uzkāpis uz Dmitrija Litvinska balsta kājas brīdī, kad tas centās izdarīt sitienu pa krītošu bumbu pēc stūra sitiena izspēles. Šoreiz tas prieks to izpildīt beidzot tika Aijegunam – atkal sitiens vārtu labajā pusē, bet Lazareva lēciens uz pretējo.

Tuvojoties spēles beigām, futbols kļuva arvien atklātāks, pirmo reizi piedzīvojām, kādu lielgabala savā kājā tur Lelišs – viņa izpildītais brīvsitiens būtu supergols, ja vien neuzsistu tieši virsū Baturinam. Pāris reizes vienkārši teicami savu darbiņu atkal paveica Lazarevs. Ja būtu jāatdod šīs spēles labākā gods, tad Vladislavam tas ļoti piestāvētu, tāpat kā Mārcim Ērglim, kura loma šajā neizšķirtā bija ne mazāk nozīmīga – atkal spēlējot centra aizsarga pozīcijā, viņš darbojās vienkārši perfekti, vairākkārt glābjot savu komandu. Zinu, ka Mārcim ne visai pie sirds šī pozīcija, bet viņa pārliecinošā spēle tajā tikai vairo Pertijas eksperimenta iespējamo turpinājumu.

Tamazs Pertija: «Laikam šī ir no tām spēlēm, kas vecumā atņems dzīves gadus, es šodien 5-10 gadus pazaudēju, jo spēle bija ļoti nervoza. Pirmo reizi sezonā spēlējām uz dabīgā zāliena laukuma, šī pāreja no mākslīgā laukuma vienmēr rada diskomfortu. Spēles pirmajā pusē mūsu uzstādījums bija spēlēt zemāk, nepresingot, tā radot iespējas veidot uzbrukumus caur brīvajām zonām. Neskatoties uz to, ka pirmajā puslaikā vārtus neielaidām, spēle uzbrukumā mums neizdevās – kļūdījāmies elementārās situācijās, iespējams, pie vainas bija spēlētāju uztraukums vai arī šis jau pieminētais laukuma faktors. Kopumā ar rezultātu esmu apmierināts, būšu godprātīgs – bijām vadībā ar 2:1, pēc piecām minūtēm ielaidām otrus vārtus no 11 metru atzīmes. Turnīra tabulā neesam pielaiduši pretinieku tuvāk, joprojām ir četri punkti mūsu starpā, pie tam mums vēl ir spēle rezervē. Diena ir izdevusies.

Bet, ja papildus iedziļinās spēles gaitā, tad ar pirmo puslaiku neesmu mierā. Puslaika pārtraukumā ģērbtuvē mums bija saruna paaugstinātos toņos, diemžēl nereti futbolisti nesaprot manis teikto, tāpēc nācās izteikties citādāk. Atgriezāmies laukumā pavisam cita komanda – iesitām divus vārtus, bija vēl vairākas iespējas, un pats galvenais, ka spēlējām pret ļoti spēcīgu komandu – tik spēcīgu pretinieku spiedienu šajā sezonā vēl piedzīvojuši nebijām. Paldies puišiem, ka šajās 95 minūtēs tika galā ar disciplīnu aizsardzībā.»

Igors Kļosovs, FK Ventspils galvenais treneris: «Ar spēles rezultātu, protams, neesam apmierināti. Diemžēl mūsu spēlē pagaidām nav stabilitātes. Acīmredzot pietrūkst laika, lai sajustu pārliecību, lai saprastu, cik svarīga ir disciplīna. Disciplīna noteiktās epizodēs nozīmē piespēlēt partnerim labākā pozīcijā vai arī uzņemties atbildību, kad partneris atrodas sliktākā pozīcijā. Pie visa tā vajag mācēt ziedoties – ziedot sevi, ziedot visu, lai neļautu pretiniekam iesist vārtus. Šādi izpaužas disciplīna, nav mums šajā komponentā stabilitātes. Lūk, arī rezultāts. Tiesa, spēlējām ne ar pašu vienkāršāko komandu, kura iepriekšējā kārtā visai pārliecinoši uzvarēja čempionus, komanda ir kvalificēta ar četriem leģionāriem sastāvā, kura var mierīgi atļauties uz spēli atbraukt dienu iepriekš – nopietna komanda. Tagad vispār virslīgā nav nevienas vājas komandas, leģionāru izvēle tajās plus mīnus ir viena līmeņa. Visu izšķir mazas detaļas. Diemžēl šodien pozitīvu rezultātu nespējām sasniegt.»

Nākamajā kārtā mūsu komandai spēle izbraukumā Rīgā, trešdien pl. 19:45, NSB Arkādija pret RFS. Ar 18 punktiem saglabājam turnīra tabulas trešo pozīciju, priekšā abas RFS un Riga FC ar 25 punktiem, aiz mums divu soļu attālumā BFC Daugavpils.

FK Ventspils VALMIERA GLASS VIA 2:2 (0:0)

Vārti: Santušs 59’, Aijeguns 75’ (abi no 11 m.s.s.) – A. Jaunzems 65’, Lelišs 71’ (no 11 m.s.s.)

Brīdinājumi: Koļesovs 86’ – Bagidī 33’, Lelišs 44’, Krautmanis 62’

Sastāvi: Lazarevs (v), Kārkliņš, Krautmanis, Lelišs, Grjaznovs (50’ Soloveičiks), Miķelsons, Ērglis (k), Nakamura (82’ Kramēns), Helovani, Bogdaškins, Bagidī (43’ A. Jaunzems) – Baturins (v), Koļesovs, Litvinskis, Helio, Kazačoks (k), Mickevičs, Alsenā, Tālbergs, Osipovs (73’ Vome), Santušs, Aijeguns.

Spēles tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs

Skatītāji: 365

ALVIS JAUNZEMS spēlē pret FK Ventspils guva jau savus trešos vārtus sezonā, tā kļūstot par rezultatīvāko savā komandā, – divi vārti līdz šim Nakamuras un Bogdaškina kontā.