No Vērša atvadoties, Tīģeri sagaidot…

- 30.Decembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Jau vairākus gadus populāra kļuvusi tradīcija daļēji pielāgoties ķīniešu gadu skaitīšanas tradīcijām, kur katrs gads saistās ar kādu dzīvnieku.

Tādiem sīkumiem, ka viņu gada sākums nesakrīt ar 1. janvāri, uzmanību nepievēršam. Tātad Vērša gadu būsim aizvadījuši, Tīģera gadu uzsāksim.

Domāju, ka abus šos gadus vienos kovids ar jau kārtējo vilni un grieķu alfabēta apzīmējuma burtu. Izteikumi, ka jāiztur vēl aptuveni trīs ziemas mēneši, neliekas īpaši reāli. Ja atceramies, tad aizvadītajā gadā dzīvojām ar salīdzinoši lielākiem ierobežojumiem nekā vēl gadu iepriekš. Tātad – būsim gatavi dažādiem ierobežojumiem, balsta un vēl papildu vakcīnai. Nu neizdevās mums apzinīgi, kā Portugālē, Dānijā vai Somijā, ātri sapotēt lielu sabiedrības daļu, un «pūļa imunitāte» droši vien būs jālūdz Ziemassvētku vecītim Tīģera gada beigās. Šeit gribētu novēlēt visām iesaistītajām pusēm, gan mums, gan lēmumu pieņēmējiem, nedaudz vairāk padomāt, paskatīties, kas notiek tepat kaimiņos. Piemēram, Igaunijā cilvēki nēsā maskas, kur nepieciešams – uzrāda vakcinācijas sertifikātus, bet nevienā veikalā apsargi neskaita groziņus un nerada papildu drūzmēšanos.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru