Par arodizglītības problēmām
Profesionālajā izglītībā savulaik valstī bija 85 skolas, tagad ir 32. Jārēķina gan arī apvienošanas procesi, taču vispārizglītojošu skolu jeb vidusskolu skaits palicis gandrīz nemainīgs, tur minimāli kaut kas likvidēts. Tai pašā laikā dažā labā vidusskolā devītajā klasē sēž varbūt tikai kādi seši skolēni... Nesaprotu, ko tas nozīmē un kā nauda mūsu valstī izglītībai tiek tērēta!
Kāda ir lielā atšķirība? Profesionālā izglītība ir tieši pakļauta Izglītības un zinātnes ministrijai. Vidusskolas pakļautas pašvaldībām, un katra no tām savējo cenšas noturēt, kaut vai mākslīgi. Stipendijas savējiem maksā un vēl ko citu dara... Katrs cīnās, lai savējos noturētu, bet tādas kopējas politikas jau nav!
Ļoti daudz atkarīgs arī no ģeogrāfiskās situācijas. Valmiera pret Priekuļiem un Smilteni ir daudz labvēlīgākā situācijā. Te ir piecas vidusskolas, tātad spēcīga konkurence. Mums Smiltenē konkurence sākas jau pēc devītās klases. Jāskatās, kā mēs piepildām skolu, tam jābūt galvenajam uzstādījumam. Saprotu, ka arī augstskolām ir savas problēmas, jo iedzīvotājiem nav naudas, un ne jau visi tiek studēt budžeta grupā.
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv