Rolands Šmits&Co — EČ piecniekā!

20.Jūlijs, 2015

Ar uzvaru mačā par piekto vietu Eiropas čempionātu U-20 basketbolistiem svētdien Itālijā pabeidza Latvijas izlase, kurā spēlēja arī trīs Valmieras basketbola audzēkņi — Rolands Šmits, Rinalds Mālmanis un Jānis Engers. Latvieši ar 77:66, atspēlējoties no 13 punktu deficīta, pārspēja Čehijas izlasi, uzrādot otro labāko rezultātu Latvijas U-20 izlasēm Eiropas čempionātu vēsturē! Pēdējā mačā Šmitam (5 piezīmes) un Engeram pa 6 punktiem, Mālmanim — 2 punkti.

VIENS PRET TRIM. Rolands Šmits (Nr. 13) pret trim jau tradicionāli bārdainiem bulgāru divdesmitgadniekiem...

Foto no fibaeurope.com

Ceturtdaļfināla mačā pret Turcijas vienaudžiem piektdien Latvijas izlasei īsti variantu nebija, jo pretinieki, kuru vidū bija 10 Eiropas junioru čempioni, bija gan pieredzējušāki, gan meistarīgāki. Pelnīts zaudējums ar 58:70. Šajā spēlē Šmitam double-double — 12 punkti un 11 bumbas zem groziem, Mālmanim 2 punkti un 7 izcīnītas bumbas, Engeram — 2 punkti. Iespējams, visdramatiskākais mačs latviešiem šajā čempionātā sanāca sestdien tā sauktajā mazajā pusfinālā pret Lietuvas izlasi ar leģendārā Arvīda Saboņa dēlu Domantu priekšgalā, kad mūsējie otrajā puslaikā prata lauzt spēles gaitu sev par labu, taču ļoti saspringtā mača galotnē izlaida no rokām uzvaru pamatlaikā — 70:70. Tomēr turpmākās 5 minūtes latvieši aizvadīja pārliecinošāk, pagarinājumā pieveicot ambiciozos kaimiņus ar 82:80! Šis mačs atkal lielisks Rolandam Šmitam — 13 punkti un 12 bumbas zem groziem! Mālmanim 4 punkti un 8 bumbas, Engeram — 2 punkti.