Gribam un — darām
Kocēnu pamatskolas 6. klasei savās domās un attieksmē pret apkārtnotiekošo esot savi patstāvīgi viedokļi. Viens no tiem — ja kas padomā, noteikti pierādīs, ka var, un izdarīs. Arī tāpēc, ka kolektīvam esot lieliska aizmugure — vecāki, tostarp atbalstoši tēvi, skolotāji, pašvaldība un tās teritorijā strādājošais ZAAO.
Tā pagājušajā rudenī gadījās, ka bērni vēstures skolotājas Inetas Amoliņas stāstījumā par novadnieku, pirmo akadēmiski izglītoto gleznotāju Jāni Staņislavu Rozi pamanīja savu spēka pielikšanas punktu. 6. klase nolēma praktiski atbalstīt mākslinieka dzimto māju apkārtnes sakopšanu, un viņu entuziasmam lieliski atbilda vides darbu skolu konkurss «100 darbi Latvijai», sagaidot valsts simtgadi.
Skolēnu radošumam savu dzirkstelīti pievienoja arī vēstures skolotāja un jauno novadpētnieku vadītāja Elga Olmane un vizuālās mākslas skolotāja Dace Brizauska, daloties priekšlikumā sapost J. S. Rozes dzimtā Caurumkroga drupas, padarot tā apkārtni par interesantu atpūtas objektu nelielajā ceļa posmā, kas tuvu piekļaujas Rīgas – Valmieras ceļam.
Domāts, darīts, jo sestklasnieku devīze ir: gribam un varam! Un pirmais panākums ir gūts. Projekta «100 darbi Latvijai» koordinatore Sandra Gaulgāne, apsveicot kocēniešus par uzvaru konkursa 1. kārtas 5. — 9. klašu grupā, rezumēja: konkursam atsaucās teju tūkstotis 1. — 12. klašu skolēnu un pulciņu dalībnieku, iesniedzot 41 konkrētu vides darbu ar aprakstiem, vizualizācijām, telpiskiem maketiem.
TRADICIONĀLAJĀ PIEDZĪVOJUMU NAKTĪ klase kopā ar skolotājām, sava projekta līdzautorēm Elgu Olmani (no kreisās) un Daci Brizausku atrada laiku arī panašķēties ar Rimi dāvātajiem gardumiem un pa vidu spokošanās jautrībai apspriesties par Caurumkroga projektu. Jāņa Līgata foto