Aizēnotā patiesība
Uzdrošināties ir skaisti — cik iedvesmojoša un cēla ir šī Zentas Mauriņas atziņa!
Vai mans gars ir slims?
Jau 12 gadus redzama vieta Valmieras pilsētas izaugsmes un attīstības investīciju plānos tiek ierādīta pakalpojumam — pievienošanās maksai pilsētas ūdensvada un kanalizācijas tīkliem. Jautājuma nozīmība un cēlā daba tiek uzsvērta ne tikai laikrakstu un reklāmizdevumu slejās, bet arī Valmieras pašvaldības deputātu labo darbu topu virsotnēs, kamēr varas gaiteņos neviens nespēj sniegt skaidrojumu, kas bija un šodien ir šī pievienošanās maksa?
Progresīvā metode — eksperiments, nodeva, maksa par pakalpojumu vai pašvaldības kapitālsabiedrības SIA Valmieras Ūdens ielas infrastruktūras izbūvē ieguldīto līdzekļu daļēja atmaksa? Valmieras pilsētas domes lēmums un vietvaras pārstāvju paustie skaidrojumi liecina par augsti nostādītu pazemojošu visatļautību un vienaldzību: «Tādu mēs ieviesām pirms daudziem gadiem, tagad šī maksa ir samazināta un sabalansēta... Mēs to atcelt vairs nevaram, jo tad iestājas tiesiskās paļāvības princips ar plašu tiesvedības darba lauku.» Punkts. Vai kļūdains bija pieņemtais lēmums, ieviestā lēmuma izpildes procesuālā kārtība, vai tikai tāds misēklis kā no gaisa pagrābtā pievienošanās maksas fiskālā vērtība? Tas sabiedrībai nav jāzina. Karavāna iet tālāk, un mums tai jāseko, gluži kā aklajiem flāmu gleznotāja Pītera Brēgeļa gleznā Aklie. Mums tai jāseko ne likteņa, bet likuma apzīmogotiem. Cieši citam aiz cita, sakniebtām lūpām, klusējot.
Nule aizvadīto vēlēšanu politiskā reklāma augstākminēto skaidrojumu ieliek citā rāmī un citā ietērpā. Gluži vai varoņeposs: «Atrisināts ūdensvada un kanalizācijas pieslēguma jautājums — par pieslēgšanos ūdensvadam un kanalizācijai jāmaksā tikai 121 eiro, nevis 1700 eiro, kā bija iepriekš.» Kā izprast šo it kā smaga darba sviedrus norausošo vēstījumu? Vai tas ir nogurdinošu politisku pretrunu cīņas rezultāts, vai politisks salto aklo priekšā? Šajās realitātēs velti meklēt atbildi uz jautājumu par šīs pievienošanās maksas būtību, tās atbilstību likuma garam un tiesiskumam, kuru vēl tālajā 2007. gadā (27.06.2007.) pilsētas Pārgaujas iedzīvotāji savā vēstulē ar 18 parakstiem izteica Valmieras pilsētas pašvaldībai. Viss norāda uz to, ka šī pagātne un arī tagadne ir pārāk biedējoša, lai būtu patiesa. Vismaz pieeja šim konkrētajam jautājumam norāda, ka politiskā, saimnieciskā un sociālā dzīve pie mums iet dalītus ceļus. Tās šķir neizpratnes un nesapratnes bezdibeņi. Elpa pamirst — tikai 121 eiro un nodrošināta brīva kredītlīnija bankā! Kāda reljefa, sāpīga realitāte domu un problēmu pasaules atrautībai starp eliti un sabiedrību.
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv