Jādomā par drošību uz ūdens
Vidzemē šogad no ūdenstilpēm izcelti vairāki noslīkuši cilvēki, Latvijā kopumā — jau 45 (salīdzinājumam pērn no ūdenstilpēm VUGD izcēla 102 noslīkušus cilvēkus). Lai atpūta, baudot ūdens priekus, nebeigtos ar nelaimi, jāatceras un jāievēro vairāki padomi.
Kā informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas vecākā speciāliste Vidzemes reģionā Sandra Vējiņa, galvenie iemesli, kāpēc rodas nelaimes pie vai uz ūdens, ir neuzmanība, pārgalvība un arī alkohola lietošana. Bieži netiek pievērsta uzmanība drošības pasākumiem, domājot, ka tas ir maznozīmīgi. Tomēr cilvēka dzīvība ir svarīga, tāpēc, atrodoties ūdenstilpju tuvumā, jābūt atbildīgiem un jāpieskata apkārt esošie, īpaši nepilngadīgās personas un cilvēki alkohola reibumā. «Ļoti bieži nelaimes notiek, kad vecāki ir turpat, bet viņi nav pievērsuši visu uzmanību bērnu pieskatīšanai. Piemēram, atpūšoties pie ūdens, pieaugušie lasa grāmatu vai lieto mobilo telefonu, bet bērns tajā pašā laikā ir pie ūdens. Ugunsdzēsēji un glābēji vienmēr uzsver, ka nelaime nebrīdina, tā notiek pēkšņi un strauji. Līdz ar to, ja mēs atpūšamies pie ūdenstilpēm, tad visai mūsu uzmanībai jābūt koncentrētai uz bērniem,» skaidro Sandra Vējiņa.
VELDZĒJAMIES ŪDENĪ. «Glābēji vienmēr uzsver, ka nelaime nebrīdina, tā notiek pēkšņi. Ja mēs atpūšamies pie ūdenstilpēm, tad visai uzmanībai jābūt koncentrētai uz bērniem,» skaidro Sandra Vējiņa. Jāņa Līgata foto
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv