Cienīt savu vēlētāju
Laikā, kamēr Latvijā savā ziņā vēl nav īsti beigušies ar Saeimas vēlēšanām saistītie procesi – par finišējušiem tos ir pieņemts uzskatīt pēc tam, kad vēlēšanu rezultātā izveidotā valdība ir nostrādājusi simt dienas, valsts jau ir sākusi gatavoties jaunām, šoreiz Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām.
Lai arī vēlētāju interese par šo balsojumu ne tikai Latvijā tradicionāli ir jūtami zemāka nekā par vietējo parlamentu vai pašvaldību vēlēšanām, sava nozīme, protams, ir arī EP vēlēšanām. Pirmkārt jau Briselē pieņemtie lēmumi mūsu ikdienu tomēr ietekmē, bet otrkārt – pat ja astoņi parlamentārieši no Latvijas kopējā masā ir gandrīz nemanāmi un paši par sevi necik būtiski procesus mainīt nespēj, tas nekādi neliedz viņiem veidot alianses un interešu kopības ar citu, līdzīgu valstu pārstāvjiem.
Deleģējot uz Briseli gana spējīgus un nopietnus ļaudis, apveltītus arī ar zināmiem diplomātu talantiem, iespējas EP aizstāvēt kādas Latvijas intereses ne tuvu nav tik iluzoras, kā varētu šķist pirmajā brīdī. Nekādas zvaigznes no debesīm noplūkt «mūsējie» gan nespēs tīri objektīvu iemeslu dēļ, tomēr nebūs arī bārenīši, kas spiesti stāvēt kaut kur pie dzīves svētku nama ārdurvīm. (Bārenīši tādā ziņā, ka viņu viedokli neviens neņem vērā, jo jau pats eirodeputāta statuss garantē, ka par bārenīšiem vārda daudz tiešākā nozīmē šos ļaudis diezin vai ir iespējams dēvēt.)
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv