Uzturēt dzīvas mūsu garīgās vērtības
«Esmu valmierietis trešajā paaudzē, mans vectēvs bija mākslinieks - dekorators Valmieras teātrī. Domāju, ka, redzot kaut ko tādu, viņš noteikti būtu šeit,» pagājušajā piektdienā, turpinot reģionos Mākslinieku savienības iepriekšējā nedēļā Rīgā uzsākto akciju Tēlniecības melnās dienas, pirms Andra Vārpas Gaismas strūklakas ietīšanas plēvē pie Valmieras Kultūras centra klātesošos uzrunāja akcijas rīkotājs RINGOLDS ARNĪTIS.
«Es domāju, ka, ja valdība nedzird to, ko saka mākslinieki, mums jāstāsta Valmierā un citviet Latvijā, kas notiks, ja mums šis viss pazudīs. Andris Vārpa ir radījis darbu, kas, stājoties spēkā paredzētajiem nodokļiem, sarautos tik zems, ka tam cauri iziet nevarētu. Katram latvietim svētais kapu piemineklītis saruktu par vienu trešdaļu, kura aizietu valstij. Manuprāt, šajā krīzes laikā, kad visi savilkuši jostas un domā, kā izdzīvot, šī nodokļu celšana nav saprotama un mūsu radošajiem cilvēkiem – māksliniekiem, autoriem – paredzētais kāpums ir vienkārši nepanesams.»
ANDRIS VĀRPA: «Es gribēju pateikt tā – tad, kad Latvija vēl nebija ieguvusi savu neatkarību, mūsu pirmie diplomāti brauca pa Eiropu lūgt atzīt mūsu jauno valsti, es varu kļūdīties, bet man šķiet, ka Zigfrīds Anna Meierovics, sēžoties pie sarunu galda Francijā, nolika priekšā albumu ar latviešu mākslas darbu reprodukcijām, lai pierādītu, ka mūsu nācija ir līdzvērtīga citām nācijām, lai viņi saprastu, ka mēs arī esam kultūras tauta.
VEIDOJOT GAISMAS STRŪKLAKU, tās autors Andris Vārpa neesot varējis iedomāties, ka pienāks diena, kad to ietīs plēvē. Ārijas Romanovskas foto
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv