Pa gabalu viss izskatās labi...
ANDRIS PAULS-PĀVULS. Viens no Pilsoņu kongresa un Latvijas Nacionālās neatkarības kustības (LNNK) veidotājiem pagājušā gadu tūkstoša astoņdesmito gadu beigās pēc teju divdesmit gadu aktīvas politiskās darbības daudziem visai negaidīti pameta galvaspilsētu, kļūstot par bioloģisko zemnieku Smiltenes novadā. Tāpēc arī pirmais jautājums viņam:
Kāpēc izlēmi tik radikāli mainīt savu dzīvi?
2005. gadā biju divos ceļojumos: vispirms Indijā, bet ne pa tūristu vietām un maršrutiem, iepazinu turienes patieso dzīvi visā tās skarbumā, un uzreiz pēc tam līdzīgi pa Ameriku. Indijā man kaut kas atnāca vaļā, un jaunā dzīves pieredze vēl vairāk nostiprinājās Amerikā, redzot kā attīstās un funkcionē Rietumu valstis. Atgriezies atpakaļ, sapratu, ka ilgi tā, kā tas notiek Latvijā, vairs turpināties nevar. Tas bija laiks, kad dzīvojām pēc principa gāzi grīdā!, premjers bija Kalvītis, finanšu ministrs Spurdziņš. Es večiem teicu: būs sūdi, ilgi tā nevar turpināties, tuvojas ļoti dziļa krīze, par ko es tiku iesaukts par bada dzeguzi. Ļoti veiksmīgi visu Rīgā pārdodot, pārcēlos uz laukiem, ko ne mirkli nenožēloju, un par nelielu naudu piepirku klāt diezgan daudz zemes. Saimniecība atrodas senču īpašumā, radu rakstus esmu izpētījis līdz septītajai paaudzei 18. gadsimta vidum. Tā bijusi vecsaimniecība Macuļi, kur atradies arī valsts aizsargājams pirmskara kultūras piemineklis – Macuļu brāļu draudzes nams, un mans vecvectēvs bijis draudzes tētiņš.
«PROBLĒMA ir tā, ka pilsētnieki īsti nesaprot, kas notiek laukos, savukārt laucinieki īsti nesaprot, kas notiek agrārajā politikā, un tikai, ja esi bijis abās pusēs, var redzēt patieso bildi kopumā,» uzskata Andris Pauls-Pāvuls. Ārijas Romanovskas foto
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv