Nomedīts arī bronzas lūsis!

2.Oktobris, 2014

Trešdien 24. Aldaris LBL virslīgas čempionāta atklāšanas mačā pērn trešā labākā komanda regulārajā čempionātā Valmiera īstā basketbola trillerī pagarinājumā pieveica pagājušās sezonas finālsacensību bronzas komandu — BK Jēkabpils, turpinot jau pavasarī iesākto veiksmju sēriju savstarpējos mačos VOC hallē.

LIELISKA DEBIJA! Kārlis Apsītis (Nr. 22) jau pirmajā spēlē Valmieras formā apliecināja savu snaipera talantu (6/9+3/5+5/6). Pēc mača viņš teica, ka noteikti esot palīdzējusi kolosālā atmosfērā zālē un skatītāju atbalsts. Kārļaprāt, visu izšķīrusi mūsu basketbolistu labāka darbošanās aizsardzībā pašā spēles galotnē. Jura Kalniņa foto

Valmiera - BK Jēkabpils 90:89 (20:17, 27:25, 11:14, 20:22, 12:11)Pirmo grozu mačā gūst Valmieras kapteinis Dārgais, tiesa, čaklā aizsardzības spēlē viņam jau 14. minūtē visai skrupulozi visu maču tiesājošie soģi nosvilpj 3. piezīmi... Viesi tur mājiniekiem līdzi aktivitātē uzbrukumā, taču galīgi viņiem nevedas ar soda metieniem. Toties trāpīgs uzbrukumā  Apsītis, kurš pāris minūtes pirms starta perioda beigām ar trejaci panāk Valmierai vislielāko pārsvaru spēlē plus 8 — 18:10. Tiesa, saņemas arī lūši un sadeldē mājinieku pārsvaru līdz 3 punktiem — 20:17. Otrajā ceturtdaļā viesi turpina uzbrukumā zem groza meklēt un atrast Veselovu, kurš 14. minūtē pirmoreiz izvirza vadībā jēkabpiliešus — 28:27. Sāncenši apmainās trejačiem (Vītols, Vīņauds, Apsītis pret Kravčenko un Sirsniņu), bet puslaika pēdējās 40 sekundēs mājinieki piespiež un 20 minūtes ar caurgājienu pabeidz Rudmiezis — 47:42.Mača otrā puse sākas ar 0:9 Veselova (2), viesu lietuviešu vecmeistara Čukina (4) un amerikāņu leģionāra Teilora (3) izpildījumā, tikai 23. minūtē pirmos punktus Valmierai atkal gūst Dārgais — 49:51. Turpinās šūpoles rezultātā, tomēr punktu 30 minūtēm ar trejaci pieliek Apsītis — 58:56 Valmieras labā.Ceturto ceturtdaļu ar trejaci cerīgi iesāk Vīņauds, vēl divreiz pēc Dārgā gūtā groza (64:58) un Iļjina diviem soda metieniem (66:60) mājiniekiem 6 punktu pārsvars. Tomēr ar praktiski bez kļūdām pustālos metienus trāpošā Čukina un Veselova pūlēm lūši atkal klāt — 68:67. Te nu piecarpus minūtes pirms pamatlaika beigām sākas mača galotne!