Nometnē ciemojas Iveta Vējone

- 30.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jūlija izskaņā Ķoņu dzirnavās norisinājās pirmā Valmieras SOS bērnu ciemata nometne – spēle «Pieaugušo dzīve».

Otra šāda veida nometne  plānota augusta sākumā. Nometnē, kas notika piecas dienas, piedalījās 20 jaunieši vecumā no 14 līdz 19 gadiem gan no Valmieras SOS bērnu ciemata, gan arī no Vidzemes un Gulbenes ārpusģimenes aprūpes atbalsta centriem «AIRI vecākiem».

Šis bija piektais gads, kopš šāda nometne tiek rīkota. Šī reize bija īpaša ar to, ka šoreiz ciemojās eksprezidenta kundze, SOS Bērnu ciematu patronese Latvijā Iveta Vējone. Viņa iepazinās ar nometnes būtību, kā arī aprunājās ar jauniešiem, kas bija nometnē. Šī bija arī savā ziņā unikāla iespēja pašiem jauniešiem uzdot Vējones kundzei  sev interesējošos jautājumus, un to viņi arī izmantoja.

Piecu dienu nometnes programma bija veidota kā spēle, kas ļauj piedzīvot reālas pieaugušo dzīves situācijas gan mājsaimniecības uzturēšanā, t.sk. finanšu plānošanā, gan arī darba situācijas. Nometnes mērķis bija sniegt jauniešiem darba meklēšanas prasmes, piemēram, izveidot CV un motivācijas vēstuli, meklēt sev piemērotu darba sludinājumu, doties uz darba interviju un arī parakstīt darba līgumu. Kopumā bija sešas darba vietas, kur varēja pieteikties – tekstilapdruka, galdniecība, adīšana, dekupēšana, pērļošana, virtuve.

IVETAI VĒJONEI tiek rādīti jauniešu radītie darbi dekupāžā.

Elva Grigule, teksts un foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru