Nozīmīgas pārmaiņas Vidzemes tiesu apgabalā

- 21.Februāris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītajā ceturtdienā Valmierā preses konferencē par tiesu teritoriālo reformu Vidzemes tiesu apgabalā žurnālisti tika informēti par jau paveikto reformas ieviešanā un pirmajiem rezultātiem. Preses konferenci atklāja tieslietu ministrs DZINTARS RASNAČS. Viņš pastāstīja, ka tiesu teritoriālā reforma jau notikusi citos Latvijas reģionos un tās noslēgums plānots 1. martā Zemgales apgabalā.

Vidzemē, īstenojot reformu, septiņu rajonu tiesu vietā strādās viena — Vidzemes rajona tiesa ar centru Valmierā. Savukārt rajonu tiesas turpmāk sauksies, piemēram, Vidzemes rajona tiesa Madonā, Vidzemes rajona tiesa Gulbenē, Vidzemes rajona tiesa Cēsīs. Bez tam no šī gada 15. februāra tāpat kā visas rajonu tiesas, arī zemesgrāmatu nodaļas tiek pievienotas Valmieras rajona tiesai un tās sastāvā esošajai zemesgrāmatu nodaļai, mainot tiesas nosaukumu — Vidzemes rajona tiesa un Vidzemes rajona tiesas zemesgrāmatu nodaļa, kur kopā strādās 42 tiesneši.

Iedzīvotājiem būtiski zināt, ka no 15. februāra Vidzemes rajona tiesa jau darbojas visu līdzšinējo tiesu atrašanās vietās.

Dzintars Rasnačs uzsvēra, ka reformas rezultātā tiesai būs iespēja strādāt daudz efektīvāk  — ātrāk un kvalitatīvāk. Iepriekš dažās rajonu tiesās bija ļoti mazs tiesnešu noslogojums, to specializācija nebija attiecīgajā līmenī, netika ievērota lietu sadales nejaušība, lietas nonāca pie vieniem un tiem pašiem tiesnešiem, netika nodrošināts tiesu budžeta ekonomisks izlietojums. Vai tiesu apvienošana dos vienīgi pozitīvus rezultātus, redzēsim jau pēc gada, kad tiks apkopota tiesu statistika. Pilotprojekts tika īstenots Latgales tiesas apgabalā, un tur jau pirmie rezultāti ir redzami: lietu izskatīšanas termiņi samazinājušies, tiesu pieejamība uzlabojusies, aktīvāk tiek izmantotas modernās tehnoloģijas.

VĒSTURISKS BRĪDIS. Plāksni tagad jau ar VIDZEMES rajona tiesas nosaukumu atklāj tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru