Valentīna Brūniņa

Ar mīļumu, sirsnību un pacietību

3.Decembris, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Kad uz ielas pamanīju skaisto vilcenīti, nenoturējos, nepieiedama klāt puisim, kurš turēja sunīša pavadu, lai uzaicinātu uz sarunu redakcijā. Ne man, ne viņam iespēja telefona numura pierakstīšanai nebija, toties noskaidrojām, ka es pazīstu sunīša saimnieci Evu Eglīti un gan jau viņas numuru atradīšu. Sarunājām arī, ka puisis viņu par gaidāmo zvanu pabrīdinās. Tālāk sekoja interesants pavērsiens. Izrādījās, ka man zināmajai Evai Eglītei šāda sunīša nemaz nav, toties ir vairāki citi dzīvnieciņi (par tiem «Liesmā» varēja lasīt iepriekšējā «Sirdsāķīšu» lappusē). 

Novada politika: mazāk priekšnieku, tuvāk iedzīvotājiem

25.Novembris, 2021
PROJEKTS
Laikrakstā

Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas pašvaldībām noteica veikt administratīvi teritoriālo reformu un tās gaitu, ar 1. jūliju izveidots Valmieras novads un novada pašvaldība. Pēc iedzīvotāju skaita tas pašlaik ir otrais lielākais novads un viens no retajiem pēc apvienoto pašvaldību skaita.

Tas skatiens atsver rūpes

5.Novembris, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Esmu no tiesas priecīga par iespēju tikties ar valmieriešu Eglīšu aktīvo ģimeni, kurā aug četras atvasītes un sirdsmīļuma pietiek arī vairākām astēm, ķepām, kājām, spārniem... Bet labāk visu pēc kārtas. 

Tā dzīvoja padomju laikos...

2.Novembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kovids iedevis laiku, lai vēl ko sadarītu, saka Ginta Gailuma, taču ar nākotnes iecerēm neplātīšoties, vien noteic – top pensijas laika plāns nopelnīt maizīti ar desu, ne tikai ar margarīnu.

Vieta, kur iegūt mieru

20.Oktobris, 2021
PROJEKTS
Laikrakstā

Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā dienas stacionārs izveidots pavisam nesen – šī gada janvārī, bet ar Covid-19 saistītās situācijas dēļ darbu uzsācis tikai maijā. Pirmais pacients ieradies 17. maijā.

Rudens atnāk ar krizantēmu smaržu

15.Oktobris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Krizantēmas Bērzaines pagasta «Rubuļos» bijušas vienmēr, bet plašāk ar šīm rudens skaistulēm Inga Zukure sākusi nodarboties pirms apmēram desmit gadiem – pēc savas pirmās Bērzaines kultūras namā notikušās krizantēmu izstādes. 

Kā radās un apauga Zilākalna draudzīgo kaimiņu apvienība

5.Oktobris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kārtējo reizi nācās pārliecināties, ka trakajiem (pārnestā, pozitīvā nozīmē) pieder pasaule un spēja aizraut, iesaistīt līdzcilvēkus dažādās avantūrās. To droši var teikt arī par Inesi Eglīti no Zilākalna. Viņas ideja spēja kāda pasākuma organizēšanai un norisei ieinteresēt vairākus pagasta iedzīvotājus. 

Māja, kurā kaķi kļūst par "cilvēkiem"

1.Oktobris, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Lauras kaķu sāga sākusies gluži netīšām: «Īsi pirms ziemas Valmierā nopirkām māju. Pirmais pavasaris atnesa pārsteigumu – šķūnītī atradām kaķeni ar kaķēniem. Gribot negribot viņi bija jāglābj. 

Aktīvi un pašpietiekami

7.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Virsraksts pilnībā atbilst Kocēnu pagasta «Grantskalnu» māju saimei. Paši vēl piebilst: «Esam traki!». Tas, protams, jāsaprot labā nozīmē. Un trakajiem taču piederot pasaule!

Pradas kucēnu laiks

3.Septembris, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Liekas neticami, bet pagājuši jau trīsarpus gadi kopš Marko vairs nav. Atceroties vilciņa pēdējās dienas, saimniecei Anitai Žoglai acīs sariešas asaras  — aizgājušie uzticamie četrkājainie draugi mūsu sirdīs ieņem paliekošu vietu. Tomēr pienāk brīdis, kad neierasto tukšumu aizpilda jaunas ķepas. 

Dzīvei vienkārši jāļaujas

12.Augusts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

JOLANTU TAURIŅU-IEVENIECI Kocēnos pazīst gan sportisti, gan daudzi vietējie iedzīvotāji, kuriem viņa, nu jau 14 gadus nostrādājot sporta nama nelielajā kabinetiņā, palīdzējusi uzlabot veselību. Šogad Jolanta kā atsaucīga, pretimnākoša un sirsnīga savas jomas speciāliste saņēmusi «Kocēnu novada uzņēmēju gada balvu» nominācijā «Gada pakalpojumu sniedzējs».

Viss notiek uz labu

20.Jūlijs, 2021
Mājā un sētā
Laikrakstā

Lai arī kādu uz laiku LELDE un RAIVIS GRAVAS bija kļuvuši par pilsētniekiem, lauki tā arī nepārstāja jauniešus vilināt atpakaļ.

Cerības un... krīzes mācības

Kocēnu «Klētnieki» tālākajai kopdzīvei tika noskatīti, kad abi tik tikko bija iepazinušies. «Sapratām, ka gribam dzīvot laukos. 2006. gadā šo īpašumu nopirkām. Tajā brīdī tā bija tikai jaunbūve, un ne viens vien mums teica, ka aizejam dzīvot džungļos. Bet mums pašiem šī vieta ļoti patika, un tagad esam priecīgi, ka tur dzīvojam,» saka Lelde. «Kad valstī sākās krīze, negaidīti viss sagriezās kājām gaisā. Lai visu nepazaudētu, nācās ātri noreaģēt, un, kā tolaik daudzi, devāmies strādāt uz ārzemēm. Tolaik tas bija vieglāk, jo bērnu mums vēl nebija. Nedēļas laikā sataisījāmies, iekāpām mašīnā un aizbraucām.

«Gaismas aplis» ar mīlestību apjož Latviju

22.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Četras dienas, sākot no 16. jūnija, nu jau otro reizi Latvijā norisinājās skrējiens «Gaismas ceļš». Un arī šogad, nenobīstoties no oranžā un pat sarkanā brīdinājuma lielā karstuma dēļ, trīs posmus gar Latvijas pierobežu veica Kocēnu novada sportisti, tostarp vairāki pagājušā gada skrējiena dalībnieki. 

Lote un pārējie Bāliņi pandēmijas laikā

4.Jūnijs, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

«Sirdsāķīšu» viesu lomā šoreiz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore SANDRA VĒJIŅA un viņas ģimenes Kavaliera karaļa Čārlza spaniela meitenīte Eva Birma Paradise jeb vienkārši LOTE.

Baltais mākonītis vārdā Fifa

7.Maijs, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Saka – suns līdzīgs savam saimniekam. Satiekoties ar Balto mākonīti – punduršpicu meitenīti vārdā FIFA un viņas saimnieci ELĒNU DMITRIJEVU, kārtējo reizi tam jāpiekrīt. Tik gaišas un pozitīvas ir abas meitenes!