Valentīna Brūniņa

Svetas karma – palīdzēt dzīvniekiem (1)

4.Novembris, 2022
Dzīvesstils
Laikrakstā

«Nāc, paskaties, te mums top jauns voljers. To mūsu Sveķiks uzbūvēja,» aicina Valmieras dzīvnieku patversmes saimniece Iveta un piebilst, ka tas nav vienīgais Svetas brīvprātīgais darbs dzīvnieku labā. Saprotu, ka man noteikti ar viņu jāaprunājas. Pēc tikšanās ar šo brīnišķīgo, nesavtīgo cilvēku SVETLANU VINCUKOVU esmu pārliecināta, ka viņa noteikti ir pelnījusi atzinību ne tikai patversmes, bet novada līmenī, varbūt pat Goda cilvēka nosaukumu.

Siltinās pašvaldības biroja un sociālo pakalpojumu ēkas daļas Vaidavā

27.Oktobris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pašvaldībai piederošajā ēkā Vaidavā, Skolas ielā 1, sākusies energoefektivitātes uzlabošanas projekta īstenošana, kuras rezultātā plānots samazināt ēkas primārās enerģijas patēriņu par 112259,78 kWh gadā un siltumnīcefekta gāzu emisiju par 4,318 CO2 ekvivalenta tonnām gadā, līdz ar to būtiski samazināt pašvaldības izdevumus par siltumapgādi un elektroenerģiju. 

Zilākalnā notiek arheoloģiskā izpēte

27.Oktobris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Īstenojot projektu «Antropogēnās slodzes samazināšana un kompleksu apsaimniekošanas pasākumu īstenošana dabas liegumā «Zilaiskalns»», dabas liegumā un svētvietā «Zilaiskalns» 18. oktobrī uzsākta un turpinās arheoloģiskā izpēte.

... un kādēļ lai tā nebūtu Valmiera?

25.Oktobris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

«Pašvaldība ir atvērta jebkura veida investīcijām, to skaitā tām, kuras ieguldīšanai konkrētos projektos ienāk no uzņēmēju puses,» saka Valmieras novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks, Kapitāla pārvaldības un uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītājs SANDIS SVARINSKIS, atbildot uz jautājumu par novada pašvaldības politiku attiecībā uz investīcijām. «Tajā pašā laikā ir svarīgi saprast, kāda veida investīcijas tās būs. Pašvaldībai nav pašmērķis piesaistīt mazkvalificētu un tāpēc lētāku darbaspēku, vēlamies novadā noturēt iespējami augstu latiņu.»

Kā var kaķi nepatikt?!

7.Oktobris, 2022
Dzīvesstils
Laikrakstā

Par SOS Valmieras ģimeņu atbalsta centra vadītāja EDIJA PĒTERSONA saprotošo attieksmi pret darbinieku dzīvnieku atrašanos ciematā un viņa paša draudzīgajiem kaķīšiem, kuri saimniekam ofisā palīdz strādāt, biju dzirdējusi vairākkārt. Nu ko, jābrauc iepazīties!

Novada attīstībai

27.Septembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Valmieras novada pašvaldības iestāde «Attīstības pārvalde» ir pašvaldības domes izveidota pastarpinātās pārvaldes iestāde ar mērķi nodrošināt attīstības plānošanu.

Par tās galvenajiem uzdevumiem, darbības un sadarbības principiem jautāju Valmieras novada pašvaldības izpilddirektores vietniecei, Attīstības pārvaldes vadītājai EVIJAI NAGLEI.

Uz taupības ceļa

27.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šis rudens ne tikai Latvijā, bet arī visā Eiropā nenoliedzami atnācis ar bažām par gaidāmo ziemu un nekaunīgi lielajiem rēķiniem par siltumu, elektrību, kas secīgi ietekmē arī visās pārējās dzīves jomas. Sākam taupīt!

ZTornis – veiksmīgs projekts Zilākalnā

27.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Iestājoties rudenim, takas un ceļi uz tūristu iecienītajiem objektiem pamazām kļūs klusāki. Lai uzzinātu, kā veicies aktīvākajā sezonas laikā, «Liesma» viņnedēļ devās uz vienu no Kocēnu apvienībā jaunākajiem objektiem – Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centru, kur mūs sagaidīja centra konsultante Jolanta Mīlberga, atbildīgā par visnotaļ interesanto tūrisma produktu – sliežu velo. 

Cepumi ar senatnes garšu

16.Septembris, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Septembra sākumā Kokmuižas svētkos ļaudīm bija iespēja baudīt ko īpašu – mandeļu cepumus, kas turpat tirdziņā tika gatavoti pēc senas receptes. 

Svētki ar smaidu

6.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nedēļas nogalē, 2. un 3. septembrī, aizvadīti nu jau astotie Kokmuižas svētki. Šoreiz ar nosaukumu «Cilvēka dārzs», kas sevī, nedaudz pafilozofējot, patiesi ietver itin daudz...

Dieva dāvana – "kavalieris" Džoijs

2.Septembris, 2022
Dzīvesstils
Laikrakstā

Mājās ienāk Dzīvesprieks

«Man bija ļoti iepaticies kolēģes Kavaliera Kinga Čārlza spaniels Frenkijs, ko viņa ņēma līdzi uz darbu SOS ciematā. Vienmēr draudzīgais Frenkijs mani sagaidīja, sarunājās ar mani. 

Londiņas kucēnu laiks

5.Augusts, 2022
Dzīvesstils
Laikrakstā

Kad viesojos pie Barbas Vilimas, no astoņiem metiena kucēniem pie jauniem saimniekiem vēl nebija tikuši pieci taksīši. 

Vaidavas ezers ir labi apsaimniekots

21.Jūlijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirms dažām dienām SIA «Saldūdeņu risinājumi» pētnieki atkal strādāja Vaidavas ezerā, lai uzzinātu, vai un kā stāvoklis ar zivju esamību mainījies – uzlabojies vai pasliktinājies – kopš iepriekšējās kontrolzvejas, kas te veikta pirms sešiem gadiem. Pētījuma pasūtītājs – Valmieras novada pašvaldība.

Lai šļaukas sausas!

21.Jūlijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kā «Liesma» jau informēja, nesen Burtniekos notikušajās Valmieras novada brīvprātīgo ugunsdzēsēju sporta sacensībās vingrinājumā Izvēršanās no ugunsdzēsēju auto gan Dikļu vīru, gan sieviešu komanda atkal pierādīja, ka regulārajiem treniņiem un disciplīnai ir liela nozīme.

Katram savs "dīķis"!

1.Jūlijs, 2022
Dzīvesstils
Laikrakstā

Pēc trīsdesmit pieciem Valmieras stikla šķiedras rūpnīcā nostrādātajiem gadiem rokas traumas dēļ Gitai Grinbergai no šīs darbavietas nācās aiziet.