Valentīna Brūniņa

Dikļu brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem — 80

4.Augusts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Dikļu brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda oficiāli tika reģistrēta 1940. gada 6. jūnijā. Kopš tā laika mainījušies cilvēki, zirgu pajūgu vietā ugunsgaili savaldīt dodas mūsdienīgi aprīkotas speciālās mašīnas. Nemainīgs palicis vienīgi tas, ka ugunsdzēsēji jebkuros laika apstākļos un jebkurā diennakts laikā, saņēmuši ziņu par notikušo nelaimi, steidz palīgā.

Diemžēl informācija par to, kā brīvprātīgie ugunsdzēsēji Dikļu pusē darbojušies četrdesmitajos, piecdesmitajos un pat sešdesmitajos gados, ir gauži skopa, saglabājušās vien dažas fotogrāfijas no 1972. gada, no laika, kad brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustībā iesaistījies tagadējais Dikļu BUB priekšsēdētājs ANDRIS KRĒSLIŅŠ.

Tēvam un dēliem viens "hobijs"

14.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Visiem četriem Kocēnu pagasta «Kalna Cimpēnu» vīriešu kārtas Eglīšiem ārpus maizes darba ir kāds, kā paši saka, hobijs. Kur vēl labāk var būt – tēvs un viņa trīs dēli Imants, Kārlis un jaunākais Uldis savus brīvos brīžus pavada, var teikt, turpat mājas pagalmā pašu iekārtotajā darbnīcā, kur no koka top dažādas skaistas lietiņas. 

Mīlestības darbs prasa nesavtību un pacietību

10.Jūlijs, 2020
Dzīvesstils
Laikrakstā

Pirms gadsimtiem pieradinot savvaļas iemītniekus un padarot tos par mājdzīvniekiem, cilvēce par tiem uzņēmusies atbildību. Viņi joprojām ik solī ir mums blakus. Bet vai mēs savu atbildību neesam aizmirsuši? Dzīvnieki paliek bez mājām, atkal kļūst par mežoņiem un dzīvo, kā prot, – veido kolonijas, cieš badu, līdz asinīm cīnās par kumosu, slimo, pārnēsā slimības. Un kādam tā atbildība ir jāuzņemas, jo esam taču vienota sabiedrība – cilvēki un dzīvnieki. Par laimi ne visi ir vienaldzīgi.

Viedokļi par Vaidavas ezera pludmales attīstību atšķiras

16.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdien, 12. jūnijā, Vaidavas kultūras un amatniecības centrā uz atklātu sarunu pulcējās vaidavieši un citi interesenti, kuriem rūp Vaidavas ezera pludmales attīstība. Ar projekta ieceri pēc domes priekšsēdētāja Jāņa Olmaņa ievadvārdiem klātesošos iepazīstināja Kocēnu novada domes priekšsēdētāja vietniece Evija Nagle un projektu speciāliste un lauku konsultante Inese Bērziņa.

Dzīvesstils – ik solī blakus suņiem

5.Jūnijs, 2020
Dzīvesstils
Laikrakstā

«Mūsu pirmā labradoru meitene jau četrus gadus veca. Apetīte rodas ēdot,» saka triju četrkājaino draudzeņu saimniece valmieriete KRISTĪNA VILKA. Sākumā bijusi doma par vienu dīvāna sunīti, meklējusi šokolādes krāsas meiteni, tieši labradoru.

Palīdzība vajadzīga daudziem

26.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Biedrības «REACH» veidotajam kristīgajam senioru namam «Zilaiskalns» pirms dažām dienām apritējuši četri gadi. Līdz šim nepazīstamajā darbības jomā nu jau uzkrāta pieredze, kas arī kļuva par pamatu jauniem plāniem. Par tiem «Liesmai» piekrita pastāstīt biedrības valdes priekšsēdētājs VITĀLIJS PRIHODJKO.

Četras ķepas, kas vienmēr blakus (1)

8.Maijs, 2020
Dzīvesstils
Laikrakstā

Reizēm prātā ieklīst doma, ka cilvēks dzīvniekam patiesībā ir kā kalps. Zināmā mērā tā ir taisnība, taču ir viena svarīga nianse – kalpošana notiek labprātīgi, un, kad dzīvnieka nav, tās pietrūkst, jo rūpēšanās ir viena no cēlākajām un skaistākajām nepieciešamībām cilvēka dzīvē. Vēl kāda patiesība – bez mīlestības tā nav iespējama.

Ārpus visa, kas dzīvei atņem jēgu

30.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai arī Covid-19 pandēmijas dēļ noteikti dažādi ierobežojumi, tos ievērojot, arī šādos apstākļos iespējams paveikt daudz labu darbu. Tā kompleksā «Zeme. Cilvēks. Stari», Dikļu pagastā, pēc saskaņota grafika, cilvēkiem ierodoties un strādājot pa vienam, turpinās teritorijas labiekārtošana. Šopavasar, papildinot jau esošo kolekciju, «Staros» iestādīti jauni kociņi, no meža zvēriem sargājot Latvijas simtgadei par godu stādītos 100 kokus, ar žogu apjozta «Svētbirzs», kā arī paveikts ne mazāk nozīmīgs un svētīgs darbiņš – teritorijā pie daudzajiem apskates objektiem izvietotas informatīvas plāksnītes. Teritorijas plānojums un objektu izvietojums veidots, pamatojoties uz sakrālās ģeometrijas principiem. Pieminēšu, ka plašajā, septiņu hektāru lielajā teritorijā apmeklētājiem grūti, patiesībā neiespējami atrast nesakoptu vietu.

Aitkopība kā hobijs

7.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kocēnu pagasta «Gulbīšos» mierīgi ganās aitu mātes ar lielākiem un mazākiem jēriņiem. Tikko aplokam tuvojas saimnieks un uzsauc «aitas, aitas», viss ganāmpulks sarosās. JĀNIS BĒRZIŅŠ stāsta: 

Danas brīnišķīgā pasaule

3.Aprīlis, 2020
Dzīvesstils
Laikrakstā

DANAS SAMULES mājās dzīvo liela četrkājaino ģimenes locekļu kompānija – pieci suņi, divi kaķi, divas šinšillas, trīs truši. Jā, un starp divkājainajiem arī viens papagailis. Tā ka varētu pieņemt, ka, cilvēkiem esot mazākumā, noteicēji te ir dzīvnieki (var jau tam nepiekrist, bet realitātē tā arī ir, un ne tikai šajā ģimenē). Pašai Danai dzīve šajā bariņā liekas pavisam normāla. Viņa saka – suņi ir ģimenes lieta. Kad Dana piedzimusi, mamma, kurai pašai pirms tam bijuši vairāki suņi, tostarp izglābtie, viņai nopirkusi ņufaundlendieti, ar kuru kopā meitene uzaugusi. 

Pavasara Saulgriežu rītā sauli modinot

24.Marts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

20. marta agrā rītā notika kas mums visiem nozīmīgs – iestājās pavasara Saulgrieži. Sveicot austam saulīti, šo ceļa sākumu uz gaismu pie Valmieras muzeja sagaidīja muzeja, tradīciju kopas «Griezes» un Kultūras centra etnokokļu kopas pārstāvji (protams, ievērojot vīrusa laika noteiktos ierobežojumus).

Roku rokā top mājas kokos

4.Marts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vidzemē daudz čaklu un izdomas bagātu uzņēmēju. Tādi noteikti ir arī MAIJA un VALDIS VALAIŅI no Priekuļu novada «Lobēlijām». Viņi kā inovatīvs uzņēmums aizvadītajā vasarā tika sumināti Vidzemes plānošanas reģiona rīkotajā ikgadējā pasākumā «Vidzemes stāsti». 

Kokogļu ražotājs «Fille 2000» pārtrauc darbību

25.Februāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

««Fille 2000» – uzņēmums, kas dibināts 2000. gadā un ir lielākais augstākās kvalitātes kokogļu ražošanas uzņēmums Baltijā. Uzņēmums darbojas eksporta jomā jau vairāk nekā 15 gadus, un šajā laikā produkcijas kvalitāti novērtējuši elitārākie restorāni gan Francijā, gan karaļnams Monako,» par veiksmīgo vietējo uzņēmumu Kocēnu novada mājaslapā var izlasīt pirms pieciem gadiem rakstīto. 

«Par suņiem stāvu un krītu»

19.Februāris, 2020
Dzīvesstils
Laikrakstā

Iepriekš «Liesmā» jau vēstījām, ka pirmo vietu un konkursa galveno balvu – 1000 eiro – konkursā par labāko ideju Burtnieku novadam 2019. gadā saņēmusi kinoloģes LOLITAS KAIMIŅAS ideja par suņu skolas «Laimīgās ķepas» izveidi. 

Vietējie dabas resursi ir jāizmanto

4.Februāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Zilais kalns vienmēr asociējies ne tikai ar svētvietu, bet arī ar tā apkārtnē esošajiem kūdras purviem un šī dabas resursa ražotni. Arī tagad, kad purvu apsaimniekošana ir vācu kompānijas «Klasmann-Deilmann Latvia» SIA rokās. «Kompānijai ir vairāki šādi meitas uzņēmumi, tostarp Lietuvā. 

Uzņēmējdarbība – stabils balsts

30.Janvāris, 2020
Globālais un lokālais
Laikrakstā

«Uzņēmējdarbība Kocēnu novadā tiek uzskatīta par vienu no pašvaldības prioritārajiem virzieniem, un arī budžetā pieņemtās pozīcijas lielā mērā uz tās balstītas. Var uzskatīt, ka uzņēmējdarbība ir novada ģerboņa spogulis, jo tai raksturīgs saules nerimstošais ritms, zobena cīņas spars par izaugsmi un attīstību, tam pāri ģerboņa sudraba debesis gaismai, Zilā kalna svētvietas enerģija un latviskās Dieva zīmes aizsardzība,» tā novada uzņēmējdarbības vidi raksturoja domes priekšsēdētāja vietniece EVIJA NAGLE. 

Attīstības ceļš ved augšup

7.Janvāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Kad pirms desmit gadiem kopā sanāca pieci pagasti, patiesībā seši, jo Kocēni un Rubene nekad nav sevi uzskatījuši par vienu apdzīvoto vietu, katram bija sava prioritāte, cits uz citu skatījāmies kā uz bezmaz negodīgu partneri – cik kuram liels parāds, kas ir vai nav izdarīts, kurš turīgāks. Mums tomēr piemīt tā latviešu daba, un jāpaiet laikam, lai to pārvarētu.