Pacietīsimies vēl līdz trešdienai?

- 2.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Valdība, atšķirībā no vietvarām, var gan budžetu veidot ar deficītu, gan izdevīgi aizņemties naudu. Taču kāpēc Finanšu ministrija un koalīcija tik kategoriski ķeras klāt pašvaldību maciņiem? 

Nākamo trešdien, 7. oktobrī, ir paredzēta Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa tikšanās ar municipalitātes pārstāvošās organizācijas – Latvijas Pašvaldību savienības – domniekiem. No tās tiek gaidīts daudz, pat pārāk daudz. Savienības vadītājs Gints Kaminskis saka, ka viņš ticot premjera apņēmībai nesamazināt pašvaldību budžetus. Šķiet, tikai šī aucēnieša un citu redzamu vietvaras politiķu paustā ticība valdības vadītājam attur pārējos no protestēšanas skarbās, konfrontējošās formās. 

Pašvaldību politiķi ar šausmām apjēdz: viņu ļaunākais murgs strauji kļūst par realitāti. Pārdalot valstij par labu iedzīvotāju ienākumu nodokļa ieņēmumus, pilsētu vai novadu pamatbudžetā rodas jūtams samazinājums. Daļa pašvaldību iztrūkumu it kā varētu nosegt, atsakoties no investīciju projektiem – neremontēt ceļus, skolas, bērnudārzus. Taču citur ar to būs par maz – būs jāietaupa, pat neapmaksājot bezmaksas pusdienas skolēniem, neatbalstot sportu vai kultūru.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru