Palaist ilgas debesīs

- 21.Maijs, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar bažām visas dienas garumā skatījos mākoņos, lūdzot Dieviņu, lai nelīst. Un viņš paklausīja! 16. maijs Naukšēnos bija auksts, bet bez nokrišņiem.

Tā kā šī gada Muzeju nakts tēma bija Rainim un Aspazijai — 150, tad arī mēs centāmies tai sekot. Pasākuma apmeklētājus sagaidījām ar luminiscējošām aprocēm, uz kurām rakstīts: Lielo sapni tu saņemt drīksti. Muzeju nakts – Naukšēni, 2015.

Divu nedēļu garumā trijās vietās novadā un arī Muzejnakts pasākumā pusstundu bija iespējams uzrakstīt savas ilgas, kuras visas kopā plānojām pēc mirkļa laist debesīs kopā ar ziliem baloniem. Tas mums asociējās ar dzejoli Tā zilā ilgu puķe. Bet ilgas ņēma un pašas izvēlējās laiku, kad laisties debesīs! Domāju, ka tagad kādam noteikti tās jau sāk piepildīties!

Ar interesantu priekšnesumu no Raiņa un Aspazijas darbiem uzstājās Ķoņu skolas skolēni. Bija gan Rainis un Aspazija, gan zirneklītis ar noaustu tīklu.

Radošajās darbnīcās bija iespēja pagatavot papīra rozi rozā, sarkanām, pat zilām ziedlapiņām. Stikla burciņas aplīmējot ar mežģīni un lentīti, ieliekot burkā svecīti un piesienot stieplīti, tika iegūti skaisti lukturīši, ar kuriem tumsā tika apgaismots ceļš uz lapeni un nakts trasīte. Ar vecāku palīdzību varēja pagatavot savu zelta zirgu, ar ko uzjāt stikla kalnā. Muzejā, kaligrāfijas buduārā ar spalvaskātu un tinti varēja pamācīties ko uzrakstīt kaligrāfiskā stilā. Bērni saprata, ka tas patiesībā nav nemaz tik vienkārši, ir jātrenējas.

PIRMS VAKARA PASACIŅAS.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru