Palīdzība vajadzīga daudziem

- 26.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Biedrības «REACH» veidotajam kristīgajam senioru namam «Zilaiskalns» pirms dažām dienām apritējuši četri gadi. Līdz šim nepazīstamajā darbības jomā nu jau uzkrāta pieredze, kas arī kļuva par pamatu jauniem plāniem. Par tiem «Liesmai» piekrita pastāstīt biedrības valdes priekšsēdētājs VITĀLIJS PRIHODJKO.

Ar Vitāliju tikāmies Bērzainē pie skaistās, veclaicīgās ēkas, kas celta 1939. gadā un ir vietējas nozīmes kultūrvēstures piemineklis. Vēl nesen te, Jaunburtnieku skolā, skanēja bērnu balsis, tad kādu laiku bija iestājies klusums un neziņa par ēkas turpmāko likteni, līdz tai atradās jauni saimnieki – šo ēku ar visu tai apkārt esošo zemi un arī dzīvojamo māju iegādājusies tā pati privātā biedrība «REACH». 

Kā šo skaisto vietu ārpus pagasta centra atradāt? Ko esat iecerējuši te veidot?

Interesējāmies pašvaldībā, tad piedalījāmies izsolē un nopirkām. Ēka bija samērā labā stāvoklī, uzturēta. Tomēr tai vajadzīgs kapitālais remonts, rekonstrukcija, jo klašu telpas nav piemērotas mūsu iecerēm – plānojām te ierīkot rehabilitācijas centru, daļu telpu atvēlot pansionātam. Uzskatām, ka šie pakalpojumi cilvēkiem ir vajadzīgi. Pagaidām gan par nākotni grūti spriest, jo nav paredzams, kas mūs sagaidīs rītdien. Esam nedaudz apjukuši. Šī sociālā joma saistīta ar klientu nemitīgu plūsmu, un, ja turpināsies ar Covid-19 pandēmiju sai­stītie ierobežojumi, tad, lai gan visu te iekārtosim, arī mūsu darbība būs ierobežota. Pietiks vienam slimam cilvēkam te ierasties, tiks noteikta karantīna, un darbs būs paralizēts. Diemžēl neticu, ka šis vīruss pazudīs, domāju, ka tas, ko piedzīvojām, ir tikai sākums. Par to liecina arī norādījums mums nodrošināties ar dezinfekcijas līdzekļiem un maskām, sagatavot telpas inficēto izmitināšanai. It kā vīrusa izplatība samazinās, bet šie ministrijas norādījumi runā par pretējo – jāgaida otrais, trešais vīrusa uzliesmojuma vilnis. Taču darām vismaz to, kas šajos apstākļos ir iespējams. 

Esam nopirkuši traktoru, apstrādājām un stādīšanai sagatavojām zemi. Pagājušajā gadā visai ziemai pietika pašu audzētu kartupeļu. Arī tagad tos iestādīsim, tāpat iesēsim burkānus, bietes, stādīsim kāpostus. Izmantosim mūsu zemi, lai varētu paši sevi pabarot un lai produkti būtu veselīgāki. Nelielajā siltumnīcā jau aug sīpoli lokiem.

PAR NĀKOTNES IECERĒM stāsta biedrības «REACH» valdes priekšsēdētājs Vitālijs Prihodjko. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru