Panākumiem bagāta bija «Spēlmaņu nakts»

- 28.Novembris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Gada balvas teātrī ir sadalītas. Valmieras teātris saņēma deviņus apbalvojumus.

«Tie tiešām bija īsti svētki! Mīlam un lepojamies! Paldies katram un ikvienam,» rakstīts visos Valmieras teātra sociālās saziņas profilos un teātra mājaslapā. Jāatgādina, ka teātrim par pērno sezonu žūrija bija devusi visvairāk nomināciju – 21, un Valmieras teātra vārds šajā svētku ceremonijā arī izskanēja visbiežāk. 

Tātad balva par mūža ieguldījumu teātra mākslā aktierim Agrim Māsēnam. «Gada mazās formas izrāde» – «Nelabie. Pēc Dostojevska», un par šo darbu Valmieras teātrī arī apbalvojumu «Gada režisors» saņēma Elmārs Seņkovs. 

Izrāde «Nelabie. Pēc Dostojevska» ir mūsdienīga versija Dostojevska romānam «Velni», ko veidojuši režisors Elmārs Seņkovs un dramaturģe Justīne Kļava. «Ir laiks, kad atkal jāņem galdā tās grāmatas, par kurām runāja pirms 150 gadiem.

Dostojevska «Velniem» tieši paliek 150 gadi, un mēs zinām, ka vēsture ir cikliska, to pat vēsturnieki ir pierādījuši, un mēs joprojām nemācāmies no kļūdām, joprojām mēs uzkāpjam uz tiem pašiem grābekļiem,» iepriekš pauda režisors, bet teātra kritiķe Juta Ance Ķirķis norādījusi: «Šķiet, ka pēdējā laikā «Nelabie» ir izrāde, par kuras nozīmīgumu un augsto kvalitāti ir vienisprātis teju visi teātra kritiķi, un tā tomēr nav pārāk bieža parādība mūsu teātra pasaulē.»

VIENA NO BALVĀM, ko ieguva mūsu teātris: «Gada mazās formas izrāde» – «Nelabie. Pēc Dostojevska». Nelabo komanda uz Dailes teātra skatuves, «Spēlmaņu nakts» balvu saņemot. Matīsa Markovska foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
veerotaajs - 28.Novembris, 2023 - 14:06

Apsveicu!. Bet nedrīkst pārlieku sapriecāties par balvām, lai nākamaja gadā nebūtu milzīga vilšanās.

veerotaajs - 28.Novembris, 2023 - 14:06

Apsveicu!. Bet nedrīkst pārlieku sapriecāties par balvām, lai nākamaja gadā nebūtu milzīga vilšanās.

Pievienot komentāru