Par kokiem — no teorijas un prakses

- 19.Marts, 2015
Viedokļi
Laikrakstā

Nesen Vidzemes Augstskolā uzņēmām Latvijas meža un kokrūpniecības nozares ekspertus, un man tas bija dubults gandarījums. Pats esmu mežu īpašnieks un zinu, cik liela nozīme ir tam, cik pareizi un mērķtiecīgi šo resursu izmanto. Nepārspīlējot — neredzu Latvijā otru tik perspektīvu nozari, kurā organiski iekļautos visi priekšnosacījumi, kurus apvieno jaunvārds ilgtspēja.

Mežsaimniecība un ar to saistīto nozaru attīstīšana vien neglābs ekonomiku, taču nenovērtēsim nozares potenciālu par zemu. Ļoti būtiski aspekts — nozare dod spēku reģioniem. Vai tas jau sen nav mūsu mērķis — attīstīt arī reģionus? Šeit Valmierā to izjūtam īpaši. Pie šīm atziņām nonāca arī citi kompetenti ekonomikas un uzņēmējdarbības eksperti diskusijā ViA, kad pie viena galda sēdās gan Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss, Valmieras mērs Jānis Baiks, Swedbank galvenais ekonomists Latvijā Mārtiņš Kazāks un Latvijas Koka būvniecības klastera izpilddirektors Gatis Zamurs, citi profesionāļi, kas analizēja meža nozares lomu kopējā tautsaimniecības un arī Valmieras attīstībā.

Pusgadsimtā meža teritorijas visu laiku palielinājušās arī Vidzemē. Pašlaik jau pat vairāk nekā puse Vidzemes teritorijas ir meži. Protams, žēl, ka samazinājusies lauksaimniecība, taču ir parādījusies laba un perspektīva alternatīva, kuras potenciāls ir jāizmanto.

Komentāri
Pievienot komentāru