Par kooperācijas nozīmi lauksaimniecībā un mežsaimniecībā
Aizvadītais gads ar Covid-19 izraisīto pandēmijas uzliesmojumu visā pasaulē radīja negaidītu pagriezienu arī Latvijas lauksaimniecības un mežsaimniecības kooperatīvu darbībā, liekot straujāk pielāgoties jaunajiem apstākļiem, ikdienas procesos ieviešot digitalizāciju, kā arī mobilizēties savu biedru – lauksaimnieku un meža īpašnieku – saražotās produkcijas veiksmīgai realizācijai dažādu ierobežojumu apstākļos.
Ne tikai paši lauksaimnieki, bet arī valsts institūcijas un pārējā sabiedrība novērtēja kooperācijas nozīmi krīzes brīdī. Tā, piemēram, lai atbalstītu vietējos augļu, ogu un dārzeņu ražotājus, aizvadītajā gadā tika uzsākts darbs pie augļu un dārzeņu nozares attīstīšanas – noslēgts sadarbības memorands starp Zemkopības ministriju, lauksaimnieku un tirgotāju organizācijām, lai veicinātu Latvijā ražotu augļu, ogu un dārzeņu audzētāju kooperāciju un produkcijas pieejamību patērētājiem. Tāpat jāatzīmē, ka lauksaimnieku organizāciju līderi sarunās ar nodokļu politikas veidotājiem panāca samazinātā pievienotās vērtības nodokļa saglabāšanu 5% apmērā augļu un dārzeņu nozarēs.
VEIKSMES STĀSTS. Latvijas graudaudzētāju kooperatīvs «VAKS» 2019. gadā, nosvinot savas pastāvēšanas 20. gadskārtu, modernizējot savas struktūrvienības, investēja Varakļānos un Gulbenē, bet pērn – Matīšos un Gulbenē. Aizvadītais gads joprojām augošā uzņēmuma vēsturē iegāja arī ar to, ka saimnieciskā darbība graudkopībā notiek ne tikai vairs Latgalē un Vidzemē, bet nu jau arī Zemgalē. Un vēl – kopš aizvadītā gada nogales ir veiktas izmaiņas nosaukumā. Tagad to dēvē: kooperatīvā sabiedrība «VAKS». Alekseja Koziņeca foto
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv