Par skaitīšanām

- 29.Decembris, 2017
Valmierietis
Laikrakstā

Sākusies skaitīšana: cik dienu līdz Latvijas simtgadei –– 2018. gada 18. novembrim. Līdz datumam, kurā Rīgas Otrajā (Krievu) teātra ēkā pasludināja Latviju. Namā tagad Latvijas Nacionālais teātris. Tā laika nosaukums krievu valodā redzams plāksnē, ieejot ēkā pa durvīm no kanālmalas. Bet tagadējā Latvijas Nacionālā Operas un baleta teātra namā tajā laikā bija Rīgas Pirmais (Vācu) teātris. Latvijas valsts proklamēšana notika ar Vācijas varas iestāžu svētību. Latvijai tik nozīmīgajā notikumā krievu teātra  ēku apsargāja vācu karavīri.

Dīvaini. Un situācija jaunajai Latvijas valdībai it kā bezcerīga: ne naudas, ne reālas varas, ne savu bruņoto spēku. Vairums Latvijas vīru, puišu no 1917. gada nogales (pirms 100 gadiem)  ieradās Krievijā, tika dēvēti par latviešu sarkanajiem strēlniekiem un cīnījās lielinieku pusē.

Sākās Brīvības cīņas, kurās jaunās Latvijas karaspēka daļas  kopā ar vācu karaspēku karoja  pret iebrūkošajiem lieliniekiem. (Arī latvietis pret latvieti...) Brīvība bija pasludināta. Bet to vajadzēja izcīnīt, apstiprināt grūtās kaujās.

Dienas līdz simtgadei arvien biežāk skaitīs... Bet visai droši var teikt: arvien vairāk būs (ir!) arī to, kuri rēķina, cik gadus, mēnešus, dienas no tiem simts gadiem Latvija bijusi neatkarīga.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru