Par Valmieras aktualitātēm

- 27.Oktobris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Šodien Liesmā plašāka saruna ar Valmieras mēru JĀNI BAIKU par svarīgākajiem darbiem un problēmām gan pilsētā, gan arī par pirmajiem nopietnajiem priekšdarbiem, veidojot jauno Valmieras novadu. 

Cik šobrīd Valmiera ir ievainojama, no Covid-19 viedokļa raugoties?

Uzliesmojums bija Valmieras tehnikumā. Kolīdz parādījās pirmie saslimušie, tehnikums pārgāja uz mācībām attālinātā režīmā. Vienlaikus tika testēti visi darbinieki. Līdz ar to atklājās visi kopējie saslimšanas gadījumi. Attiecīgi, cik nu mums ir pilsētā gadījumi nākuši klāt, cik mums ir informācija no SPKC, visi ir saistīti ar to pašu, arī kontakt­personas. Tāpēc šobrīd (15. oktobrī) var teikt, ka SPKC zina un ir izsekojuši visus saslimšanas gadījumus Valmierā. Protams, kas būs rīt vai kas būs parīt, šobrīd prognozēt neviens nevar. Jo cilvēku kustība notiek, braukā cits pie cita... Protams, speciālisti mums šobrīd iesaka atturēties no braukšanas uz citām pilsētām, kā Veselības ministrija iesaka – dzīvot savā sociālajā burbulī. Tas nozīmē: sava darbavieta, sava skola, sava māja. Veikalos ejam maskās, mēģinām maksimāli maz kontaktēties. Jo vīruss ir, Valmierā aktīvo gadījumu skaits ir 19, visi viņi ir izsekoti. Ja par to ievainojamību, tad maksimāli daudzas lietas tiek darītas, lai viss notiktu, taču prognozēt visu nevar. Pašvaldības viedoklis – visos ierobežojumos vajadzētu samērību, lai mēs neaizveram ciet visu, kā tas bija pavasarī. Manuprāt, mēs otrreiz vairs nevaram atļauties trīs mēnešus visiem sēdēt pa mājām un daudziem neko nedarīt. Jā, esam gatavi uz vēl kādiem jauniem ierobežojumiem, taču mums ir jāstrādā, tādā veidā vairs nedrīkstam!

DARBI TURPINĀSIES LĪDZ PAVASARIM. Vērienīgajā Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukcijas projektā viņnedēļ būvnieki ar pēdējām melnzemes kravām beidza futbola laukuma izveidošanu. Starptautisku sacensību prasībām atbilstošais skrejceļš pagaidām vien ar amortizējošo apakškārtu, īstā skrienamā kārta būs tikai nākamā gada maijā. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
veerotaajs - 27.Oktobris, 2020 - 12:51

Varbūt galvenā aktualitāte tomēr ir kolektīvais bezprāts Simjūda tirgus. Tajā noteikumus ievēroja vien retais.

Valmierietis - 27.Oktobris, 2020 - 20:38

Tieši Liesma pārmeta Valmieras pašvaldībai, ka 1. Simjūdu tirgu neatļāva. Mēdz teikt, ka avīzei ir tik liels spēks, ka ar to ne mušu vien var nosist. Nobijās aizliedzēji un šo bezprātu atļāva. Televīzijā redzams, kā pašvaldības policistiem jāstaigā un gan par distancēšanos, gan maskām jāatgādina. Simjūda tirgus sekas Valmierā un apkārtnē redzēsim apmēram pēc nedēļas.

arī valmierietis - 27.Oktobris, 2020 - 22:02

Valmierieti, nevajag tukšu gvelzt! Avīze nevienam neko nepārmeta, tikai mēģināja noskaidrot, kas bijis par iemeslu pirmās Simjūda sezdienas atteikumam. Un atbildi no Valmieras mēra saņēma. Jo kreņķis par atcelto tirgu bija vispirms pārtikas produktu tirgotājiem, kuri uz Simjūda pirmo reizi bija visu ēdmaņu sagatavojuši, bet piektdienā saņēma veto taisni sejā. Un neķērc par to nedēļu, nekā tur papildus nebūs! Tev par lielu cemmi.

Valmierietis - 27.Oktobris, 2020 - 23:09

In reply to by arī valmierietis

G.V.! Kad reiz beigsi vien Baika patiesības aizstāvēt? Īlens no maisa lien ārā! Ka tik nākamajās vēlēšanās neieduras tieši Baikam?

Fans - 28.Oktobris, 2020 - 13:45

Pēcsimjuudu tirgus tautas dziesma. Nāci, nāci, Veļu māte, Ko par miegu bēdājies, AtradīsiBaika kungu, Gara galda galiņā…

Pievienot komentāru