Paralimpiskā sporta diena Rīgā ESMU=VARU!

- 6.Jūnijs, 2018
Sports
Laikrakstā

Latvijas Paralimpiskā komiteja sadarbībā ar Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departamentu sporta centrā Ķeizarmežs pulcēja cilvēkus ar invaliditāti no visas Latvijas, lai dotu iespēju piedalīties dažādos sporta veidos, tādējādi popularizējot aktīvu dzīvesveidu un radot veselīgu konkurenci sportistu starpā. Šī pasākuma reitings popularitātes ziņā kāpj, par to liecina ar katru gadu pieaugošais dalībnieku skaits — šogad tas pārsniedza 500!

No Valmieras invalīdu sporta kluba Stars S un Valmieras Bērnu sporta skolas piedalījās 24 audzēkņi. Jau piereģistrējoties sporta dienas kārtībai, katrs sportists saņēma veicināšanas balvu — T-kreklu ar vārdiem ESMU=VARU! Uzvelkot šo kreklu, katrs dalībnieks līdz ar to sajuta piederību, līdzdalību un novērtējumu šajā pasākumā jau pirms starta.

Arī šogad sacensību dalībniekiem tika piedāvāta ļoti plaša sporta veidu programma, dodot iespēju katram pēc spējām un interesēm izvēlēties disciplīnu, kurā piedalīties. Sacensības notika gan komandu sporta veidos — sēdvolejbols, grīdas kērlings, Boccia, gan jaunieviestā Bocce (cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem), gan individuālās disciplīnās — šautriņu mešana, peldēšana, pauerliftings, novuss, galda teniss, galda hokejs, mehāniskā airēšana uz ergometriem Concept II.

Boccia spēlē Valmieru pārstāvēja divas komandas — pirmā pēc līdzvērtīgas kaujas jau sākumā piekāpās komandai no Tukuma. Otrā pārspēja komandas Superblice un Silva, bet piekāpās Mežciemam, tādējādi paliekot 4. vietā. Bocce sacensībās Valmieras pirmā komanda pārliecinoši pārspēja abas Baldones komandas, bet piekāpās Daugavpilij, ieņemot 4. vietu. Valmieras trešā komanda (Agnese Lazdiņa, Jānis Kapiņš, Artūrs Mauriņš) savā grupā izcīnīja 2. vietu!

Individuālās disciplīnās rezultāti: galda tenisā 2. vietu savā vecuma grupā izcīnīja Marks Fadējevs. Novusā 3. vietu izcīnīja Dzintars Kreicbergs. 2. vietu mehāniskajā airēšanā uz ergometriem Concept II savā vecuma grupā ieņēma Toms Kalsons. 24 dalībnieki no Valmieras ar četrām godalgotām vietām starp 500 dalībniekiem! Domājams, labs sasniegums.

Noslēguma ceremonijā katras disciplīnas labākie sportisti tika apbalvoti ar medaļām un balvām. LPK un pasākuma sponsori un atbalstītāji bija sarūpējuši dalībniekiem dažādas pārsteiguma balvas, ko piešķīra sportistiem, veicot izlozi.

Valmieras invalīdu sporta klubs Stars S un Valmieras Bērnu sporta skolas dalībnieki un atbalsta grupa (treneri, vecāki, līdzjutēji) izsaka patiesu cieņu par sasniegumiem un iedvesmojošu piemēru Paralimpisko spēļu vairākkārtējam čempionam Aigaram Apinim un Diānai Dadzītei (šķēps), kuri piedalījās gan pasākumā, gan apbalvošanas ceremonijā. Izsakām sirsnīgu pateicību par ieguldījumu paralimpiskā sporta attīstībā Paralimpiskās komitejas vadītājai Daigai Dadzītei.

Mums dalība šajā pasākumā nozīmē ko vairāk par iegūtām vietām un medaļām! Jo stāvot priekšā gan atklāšanas ceremonijā, gan noslēguma pasākumā pretī Paralimpisko spēļu dalībniekiem un medaļniekiem, izjutām lepnumu un godu par to, ka esam pabijuši ar viņiem klātienē.

TOMS KALSONS ieguva 3. vietu mehāniskajā airēšanā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru