Pārveido slimnīcas atmosfēru

- 5.Janvāris, 2018
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Vidzemes slimnīcas Bērnu slimību nodaļa ir piedzīvojusi vērienīgu pārbūvi. Telpas ir gaišas un ērtas, bet būs arī košas.

Pelēcīgi, dzelteni, gaiši zaļi toņi rada mājīguma un plašuma sajūtu nodaļā, kur īsāku vai ilgāku laiku veselību atgūst pavisam mazi bērniņi kopā ar mammu vai tēti, kur ārstējas pusaudži un jaunieši.

«Liesma» vakar rakstīja, cik vērienīgs rekonstrukcijas projekts aizsākts un turpinās Vidzemes slimnīcā. Lai nodaļas būtu ekspluatācijā drošas, lai darbotos visas ventilācijas sistēmas, lai telpas būtu pat modernas, rūpīgi strādā projektētāji, būvnieki, katra praktiskā darba veicēji, taču bērnu nodaļā bija vajadzīga odziņa, un tāda ir atrasta.

Bērnam nepatīk būt slimnīcā, bet mazais tur tomēr jūtas pa drusciņai labāk, ja viņš dodas nevis uz otro, bet pūces pārvaldīto palātu, nevis uz piekto, bet lapsēna palātu.

Dienā, kad notika svinīgā pārbūvētās nodaļas atklāšana, nebija cilvēka, vienalga, vai viņš mazs vai liels, kurš nepamanītu īpašos sienas gleznojumus.

«Paskatieties uz to vīrieti melnajā džemperī, viņš ir ļoti labs cilvēks, jo slikts vienkārši nevarētu uzzīmēt kustoņus ar tādām acīm,» sacīja ģimenes ārste Guna Poikāne, kura bija viena no kolēģiem daudzo sveicēju pulkā. Dakteres teiktais, protams, raisīja smieklu vētru, bet viņa bija teikusi to, ko domājusi.

Katrs, kurš apskatīja tīrās, gaišās telpas, sprieda, ka viss ir tik kārtīgs, bet nevienu vienaldzīgu neatstāja, izrādās, pašu nodaļas mediķu iecere sadarbībai uzrunāt mākslinieku Māri Pladaru.

PARASTI DAKTERI un Dr. Tūta bija klāt pārbūvētās Bērnu slimību nodaļas atklāšanā. Visi labi zina, cik svarīgas, bērnam ārstējoties, ir labas emocijas. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru