Paši spļāva, paši strebj

- 2.Marts, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Grūts ir latvju politikāņa mūžiņš: gribas gan tautas acīs varonim būt, gan ērtā amatkrēslā sēdēt. Nu kāpēc gan dzīve mēdz būt tik nežēlīga, nedodot tautas priekšstāvjiem visus viņu iekārotos priekus vienā reizē? Jo, tiklīdz nākas izvēlēties, tā pazūd cēlo runu un pozu radītais iespaids, publikai uzrādot šo cilvēku klajo savtīgumu.

Uz tā dēvētās «baņķieru drāmas» (Delfi.lv ieviests apzīmējums) vērienīgo kaislību fona Latvijas sabiedrība tā īsti vēl nespēja pamanīt un izvērtēt derdzīgu sižetiņu no XIII Saeimas priekšvēlēšanu «ķēķa būšanām». Iekšējo intrigu krietni papluinītā Vienotība ir kļuvusi par visiem zināmajā parunā piesaukto aku: partija (precīzāk, tās Saeimas frakcija) atkal ir kļuvusi mīļa «Viņķeles grupējuma» deputātiem, kuri vēl nesen to pēla un šķēla.

Jaunizveidotā partija Kustība Par! un tās līderis Daniels Pavļuts pēc it kā cerīgajām sarunām ar Vienotību par kopēja saraksta veidošanu tomēr izlēma, ka viņiem, tīrročiem, sasaistīties ar Arvila Ašeradena vadītiem «vecajiem blēžiem» būtu pārāk riskanti. Tas nozīmētu uzņemties līdzatbildību par Māra Kučinska valdības darbiem un nedarbiem. Pilnīgi loģisks, bet vienlaikus arī ļoti riskants lēmums. Ja citi sabiedrotie «tīro» jaunpartiju vidū neatrodas, «paristi» var startēt arī vieni paši — 500 biedru limitu partija esot sasniegusi. Taču tas nedod garantiju iekļūšanai Saeimā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru