Pašvaldības policijai darba pietiek

- 6.Februāris, 2020
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Kopš 2017. gada Valmieras pilsētas pašvaldības policija atrodama Purva ielā 12A, kur mūs laipni sagaida priekšnieks ARMANDS MIĶELSONS. Iepriekšējās telpas Garā ielā bijušas gaužām šauras un neērtas gan administrācijai, gan dežurants sēdējis vienā telpā ar Valsts policijas dežurantu, līdz ar to jautājums – kā starp abām policijām tiek sadalīti pienākumi un funkcijas.

– Pašvaldības policija strādā, vadoties pēc Pašvaldības policijas nolikuma, kurā noteikts, ka tā nodarbojas ar sabiedriskās kārtības nodrošināšanu Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā. Pienākumos ietilpst pašvaldības saistošo noteikumu kontrole, tāpat arī Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa noteiktajās pašvaldības policijas kompetencēs sastādīt administratīvo pārkāpumu protokolus un pieņemt lēmumus. Tāpat arī ir Ceļu satiksmes noteikumu punkti un panti, kas ir piekrītoši pašvaldības policijai, no tiem 99% apstāšanās un stāvēšanas noteikumu ievērošana transporta līdzekļiem. Valsts policija nodarbojas ar kriminālpārkāpumu un kriminālnoziegumu izmeklēšanu. Pašvaldības policija nenodarbojas ar mantas tīšas vai netīšas bojāšanas gadījumiem, kā arī ar smagiem miesas bojājumiem, zādzībām, izvarošanām un pārējiem Krimināllikumā minētiem noziegumiem.

ARMANDS MIĶELSONS: «Nerakstiet par pilsētā notiekošo sociālajos tīklos, bet uzreiz zvaniet 8484, lai pašvaldības policija varētu nekavējoties reaģēt un novērst pārkāpumu!»  Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru