Perfekta vieta, kur trenēties hokejā

- 18.Septembris, 2020
Viesis
Laikrakstā

Apmēram pirms gada mani uzrunāja Saeimas deputāts ROMĀNS NAUDIŅŠ ar vaicājumu, vai ir iespējams noorganizēt diskusiju, lai kliedētu mītu par hokeju kā dārgu sporta veidu, tādējādi iedrošinot vecākus sūtīt savus bērnus trenēties hokejā. Jau biju sameklējis Romānam sarunas partneri, bet kaut kādu apstākļu dēļ ideja nerealizējās. 

Šogad Latvijas Hokeja federācijas un SIA Maxima akcijā, kuras laikā Valmieras mazajiem hokejistiem tika dāvināta hokeja vārtsarga forma, Romānam, kam nu jau abi dēli trenējas hokejā, par šo mūsu nodomu atgādināju, un viņš ar prieku piekrita novest ieceri līdz galam. Tikpat atsaucīgs bija arī bijušais soļotājs SERGEJS LAPSA, kura dēls Rūdolfs jau izmēģina spēkus ārzemju klubos.

Kāpēc jūs uzskatāt, ka dēliem jāspēlē tieši hokejs, nevis basketbols vai rokasbumba?

Romāns: Hokejs ir sporta veids, kas disciplinē personību, norūda raksturu, māca darboties komandā. Treniņi ir intensīvi gan uz ledus, gan baseinā, gan strādājot pie vispārējās fiziskās sagatavotības. Līdz ar to bērni gan lec, gan skrien, gan spēlē futbolu un izmēģina dažādus citādus sporta veidus. Mēs, vecāki, panācām un sporta skola atbalstīja, ka ar šo gadu reizi nedēļā jaunajiem hokejistiem pieejams peldbaseins. Domāju, ka nekur citur Latvijā nav tādas iespējas kā Valmierā – infrastruktūra mums ir absolūti labākā un ir radīts viss, lai sagatavotu treniņprocesu ļoti augstā kvalitātē. Savukārt, ja paskatāmies uz pašu hokeja dzīvi Valmierā, tad diemžēl pie U-17 vecuma grupas viss jau ir izbeidzies, arī šogad nebūs U-17 komandas, un bērnu hokeja nodaļā katru gadu paliek mazāk. Problēmas cēloni es saskatu tajā, ka mums līdz šim nav atjaunojies un papildinājies treneru kolektīvs ar vīriem, kuri spēlējuši profesionālu hokeju Latvijas izlasē vai prestižos ārzemju klubos. Nu mums tāds ir, un tas ir milzīgs solis uz priekšu – Valmieras sporta skola kopā ar pašvaldību piesaistīja Juri Štālu kā vecāko treneri, kurš aizvadījis 120 spēles Latvijas izlasē, spēlējis arī Amerikā, Somijā un citviet. Es ļoti ceru un esmu pilnīgi pārliecināts, ka viņš iedos jaunu impulsu visai hokeja dzīvei, kā arī izveidos hokeja sistēmu, lai vecākiem viss būtu skaidrs, kas un kā notiek. Ar savu personību un pieredzi viņš arī piesaistīs hokejam vairāk bērnu.

SERGEJS LAPSA (no kreisās) un ROMĀNS NAUDIŅŠ – vīri, kam ir hokejs krūtīs. J. Cukura foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru