Pērnā gada raža Valmiermuižas kultūras apcirkņos

- 21.Februāris, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau vairāk nekā desmit gadus Valmiermuižas kultūras biedrība aktīvi darbojas, lai veidotu Valmiermuižu kā nozīmīgu kultūrvietu ne tikai Latvijas, bet visas Baltijas kartē, par vietu, kas piesaista radošus un atbildīgus cilvēkus ar vēlmi dalīties kultūras vērtībās, iesaistot senču dzīvesveida viedumu un vienlaikus iedvesmojoties kultūras jaunradei nākotnes paaudzēm.

Valmiermuižas kultūras biedrībai ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss, ik gadus tā īsteno ap trīsdesmit dažādu kultūras projektu, lai veidotu Valmiermuižu par iecienītu kultūrvietu Valmieras novada iedzīvotājiem un viesiem.

Turpinājumā – jau konkrētāki pieturas punkti pērnā gada kultūras notikumos Valmiermuižā.

Gada lielākais pasākums

Tas, protams, ir bijis starptautiskais Valmiermuižas etnomūzikas festivāls, kura galvenais uzsvars allaž ir tradicionālās un mūsdienu mūzikas un kultūras saplūšana, smeļoties iedvesmu gan no vietējā, gan pasaules kultūras mantojuma. Pērn festivāls pulcēja lieliskus solistus, grupas un māksliniekus no Latvijas, Itālijas, Ukrainas, Norvēģijas, Spānijas, Somijas un Igaunijas!

Noteikti jāatzīmē fakts, ka mākslinieka Jordi NN uguns skulptūras Pretstati pievelkas – pievilkšanās spēks iedegšana kopā ar cirka māksliniekiem Alekseju Smolovu, Lizeti Volku un mūziķi Staņislavu Judinu Valmiermuižas etnomūzikas festivālā iekļuva Latvijas sabiedrisko mediju balvas Kilograms kultūras 2023 rudens balsojumā.

Pie pagājušā gada veiksmēm pieskaitāma arī Valmiermuižas etnomūzikas festivāla komandas dalība skanīgajā un draudzīgajā Baltijas valstu kopīgajā stendā ikgadējā pasaules mūzikas forumā WOMEX Spānijā, kur pērnā gada rudenī bija gan atkalsatikšanās prieks ar jau iepriekš iepazītajiem mūziķiem, žurnālistiem un organizatoriem, gan jaunu sadarbību aizmetņi, gan iespējas baudīt daudzveidīgus koncertus no visas pasaules. Te, protams, radās pirmās idejas 2024. gada festivāla mūzikas programmai. Kārtējais Valmiermuižas etnomūzikas festivāls visus gaidīs jau drīz – 6. jūlijā! Tātad pēdējais laiks sākt meklēt festivāla biļetes, kamēr tām ir īpaša cena...

ETNOMŪZIKAS FESTIVĀLĀ VALMIERMUIŽĀ. Foto no Valmiermuižas kultūras biedrības arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru