Pirmo reizi Latvijā — franču džeza leģenda vijolnieks Didjē Lokvuds

- 18.Marts, 2015
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Kamerorķestris Kremerata Baltica savā koncertprogrammā Sempre tango&Jazz uz Latviju uzaicinājis franču džeza leģendu Didjē Lokvudu (Didier Lockwood), kā arī pianisti Anastasiju Volčoku, kuru mēdz dēvēt par Rihtera mantinieci. Koncerti skanēs 19. martā Rīgā, Lielajā Ģildē, un 20. martā Cēsīs, Vidzemes koncertzālē Cēsis.

Koncerta pirmajā daļā skanēs tango klasiķu Osvalda Golijova un Astora Pjacollas mūzika īpaši orķestrim Kremerata Baltica veidotās aranžijās ar Anastasiju Volčoku pie klavierēm un vibrofona virtuozu Andreju Puškarevu kā solistu. Koncerta otrajā daļā tiksimies ar iemīļotām džeza tēmām, kā arī ar paša Didjē Lokvuda kompozīcijām.

Didjē Lokvuds pagājušajā gadā ar spilgtiem koncertiem atzīmēja savas karjeras četrdesmito gadadienu. Lokvuds ir slavens ar savu spēju iepazīt un veidot jaunu mūziku, radot dažādus skaņu atdarinājumus ar vijoli. Iedvesmojies no klasiskās mūzikas, džeza, blūza un roka, piemēram, no Džona Koltreina, Telonija Monka, Džimija Hendriksa vai Frenka Zapas, tāpat no mutvārdu un tradicionāli etniskās pasaules, savvaļas un tekstila rūpnīcām savā dzimtajā Francijas pilsētā  Kalē. Vijoles spēli apguvis no sešu gadu  vecuma, bet desmit gadus vēlāk studijas Kalē konservatorijā pārtraucis, lai  pievienotos progresīvā roka/džeza grupai Magma.

DIDJĒ LOKVUDS

Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru