Pirms uz tālām takām joņot

- 1.Jūlijs, 2020
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Pēc dažām dienām apritēs divi gadi, kopš Valmierā pie Ģīmes dzirnavu dīķa un upītes tika atklāta Ģīmes dabas taka. Par to tās pirmajā gadā kaut dažus cildinošus vārdus centās pateikt vai katrs Latvijas masu medijs. Taču šovasar, kad vīrusa dēļ tūristu braucieni uz pasaules tālām zemēm bremzējas, aicinājumi, ka ikkatram dabas draugam, kurš to vēl nav paguvis, vajadzētu pastaigāties arī gar Ģīmes dīķi, tomēr ir pieklusuši. 

Unikāla informācijas apjoma ziņā

Latvijā dažādiem pārgājieniem paredzēto dabas taku nu jau ir daudz. Tās gan parasti veltītas vienam vai vairākiem izciliem dabas objektiem un tikai pie reizes tajās ir izliktas arī norādes par taku malās skatāmām augu un dzīvnieku sugām, dabas retumiem.

Taču neviena no šīm takām vismaz informācijas apjoma ziņā nav pat salīdzināma ar to, ko var gūt pie Ģīmes dīķa. Nezinu arī Latvijā citu dabas taku, kurā būtu izmantoti tik daudzpusīgi un koncentrēti informācijas pasniegšanas veidi kā šajā, kur izmantotas arī moderno tehnoloģiju dotās iespējas, piemēram, QR kodi. Noskenējot tos ar savu viedierīci, par takā skatāmo, dzirdamo, pat taustāmo var iegūt uzreiz gan kopīgos priekšstatus, gan arī plašāku informāciju. Pie diviem stendiem ir pat aicinājums un iespēja informāciju papildināt ar saviem vērojumiem. 

PAR TIEM, KURI SPĒJ LIDOT. Stends ar informāciju gan par Valmieras putnu – upju tilbīti, gan citiem putniem, sikspārņiem un lidojošiem kukaiņiem. (Diemžēl daži, kuri laikam gan pat domās lidot nav spējīgi, stendu apķēzījuši ar krāsojumu.) Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru