Prokrusta gulta, Šadurska kritēriji

- 24.Novembris, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Jau «slavenais» skolu tīkla optimizācijas pētījums apliecina, ka valdošās koalīcijas (ne)stabilitāte izpaužas arvien dīvainākos veidos. Atliek cerēt, ka pēc budžeta apstiprināšanas premjers sadūšosies apvaldīt izglītības un zinātnes ministru.

Šķiet, es šo otrdien pirmo reizi žurnālista darbā dzirdēju, kā premjerpartijas pārstāvis lamā paša valdības prettautisko politiku. Pat neraugoties uz atkārtotu atgādinājumu, ka notiek preses konference un sacītais tiks publiskots. Līvānu novada domes priekšsēdētāju Andri Vaivodu (ZZS) tik ļoti bija sadusmojis Izglītības un zinātnes ministrijas apmaksātais optimizācijas pētījums. Viņš to sauca par Kārļa Šadurska un ministrijas kaitniecību, lai tīši veicinātu reģionu izmiršanu: iedzīvotāji pēc skolu slēgšanas pārcelsies uz Rīgu un Pierīgu vai emigrēs.

Pašvaldībniekus satrauc sabiedrības vienaldzība — viņuprāt, optimizatoriem tiešām izdodas cilvēkiem iepotēt prātos, ka «pāķos» vidusskolas pašas prasās cietveramas. Apdraudētas tiek pat ļoti sekmīgas mācību iestādes, ja galvenais kritērijs būs augsts skolēnu skaits. Rīgas politiķi tagad stāstot, ka tas esot vien pētījums, tāpēc nevajagot celt paniku — bet tad, kad valdība sāks optimizāciju, publikai tikšot uzsvērts: lēmumi tiek pieņemti nevis politiski voluntāri, bet balstoties uz objektīvu pamatu — ekspertu veiktu pētījumu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru