Pūces vanckars

25.Oktobris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar ar lielu pompu visai valstij tika paziņots, ka Saeimā iesniegts izskatīšanai valdības, faktiski VARAM, sagatavotais Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekts, tautas valodā sakot, reģionālās reformas projekts. Nezinu, vai citur tas tika pieminēts, bet savā auto radio Skonto ēterā skaidri sadzirdēju arī ļoti būtisku piebildi – likumprojekts nav saskaņots ar Pašvaldību savienību un Lielo pilsētu apvienību.

Saeimā par jaunā darbiņa akceptu PAR nobalsoja 71, bet 13 bija PRET, līdz ar to valsts 100 gudrajām galvām tagad stāv priekšā no kaut kā izveidot kaut ko puslīdz sakarīgu. Jo par neko nopietnu, manuprāt, neliecina tas, ka savu akceptu – kaut arī vēl samērā jēlam dokumentam – nav devušas divas pietiekami nopietnas ar pašvaldībām saistītas organizācijas.

Reformas gaidās dažādos saietos iznācis klausīties gan pašu VARAM šefu Juri Pūci, gan arī šīs Saeimas pozīcijā faktiski valdošās JKP līderi Jāni Bordānu, arī vēl vienu otru no šajā Saeimā jaunienācējiem. Nu, tur dominējis tikai un vienīgi Raiņa motīvs – līdz pašam pamatam jauns viss taps! Visu veco un vecos prom, lai vietā, faktiski jau vietās, pēc reformas realizēšanas varētu salikt savus cilvēkus. Šim cerētajam karkasam tad nu apkārt tiek montētas visfantastiskākās dekorācijas. Vaigus piepūtis, par to gan radio, gan TV (par nodokļu maksātāju naudu!) skandina pats VARAM ministrs, solot pēc reformas tautai ja ne gluži debesu mannu visās vietās un visiem, tad gludākus ceļus un vēl kvalitatīvākus pakalpojumus noteikti.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru