Rakverē pietrūka galotnes

- 29.Oktobris, 2019

Paradoksāli, taču Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti šosezon krietni labāk jūtas izbraukumā nekā pašu mājās. Tam par apliecinājumu bija arī piektdienas Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas mačs Rakverē, kur viesi turpināja cīņu par uzvaru līdz pat mača pēdējām sekundēm... Kaut kur tie daži punkti tomēr mūsējiem palika, un to šoreiz panākumam pietrūka.

Tarvas (Rakvere) – Valmiera Glass/ViA 95:89 (24:27, 18:22, 28:21, 25:19)

Pirmajā ceturtdaļā mājinieki vadībā netiek – rezultātu atklāj mača sākumā nenosedzamais Dubults, bet 10 minūtes pabeidz Blumbergs – 27:24. Otrajā spēles nogrieznī dažas reizes igauņiem izdodas izvirzīties vadībā par groza tiesu, tomēr punktu pirmajam puslaikam ar 6 punktiem pēc kārtas liek viesu kapteinis Elksnis – plus 7 un 49:42.

Pēc pārtraukuma Elksnis ar 2/2 panāk 9 punktu pārsvaru (51:42), tomēr turpinājumā mūsējiem ar punktu gūšanu vairs tā nesekmējas, toties mājinieki pamazām deldē viesu pārsvaru, līdz Hallers 26. minūtē panāk jau 61:60 Rakveres labā. Tikai 29. minūtē ar Liepiņa trejaci vadības maiņa uz 66:65 viesiem, tad šūpoles, bet 30 minūtes ar 2/2 pa nullēm nostāda Blumbergs – 70:70.

Ceturtajā ceturtdaļā ar dažu punktu pārsvaru ilgu laiku vadībā mājinieki, viesu līderi pieklusuši, taču uzvaras iespēju dzīvu uztur Engers, 136 sekunžu laikā gūstot 8 punktus – 34. minūtē vairs tikai 80:82. Igauņi aizbēg līdz 86:80, taču Dubults ar 2/2 un Liepiņš ar trejaci panāk 85:86. Uz Igaunijas izlases vīra Veidemana trejaci ar 2 punktiem atbild Blumbergs – 87:89, kad jāspēlē 113 sekundes. Rakveres amerikānis Hariss trāpa trejaci – 92:87 mājiniekiem, kad jāspēlē 94 sekundes. Pēc viesu minūtes netrāpa Blumbergs, bet 51 sekundi pirms beigām Vēveris bloķē Lindmeta metienu, taču nākamajā uzbrukumā divreiz netrāpa. Igauņi pārtērē uzbrukuma laiku, Sāge sit piezīmi pret Elksni, kurš trāpa 2/2, – 89:92. Rakverei apspriede pirms atlikušajām 5 sekundēm pamatlaikā, sekundi pirms beigām nesportiskā piezīme Engeram, kuru Veidemans un Nīts pamanās pārvērst 3 punktos. Sāpīgs zaudējums pavisam līdzīgā spēlē pret spēcīgu pretinieku ar 89:95.

Punktus mūsējiem guva: Blumbergs 19+7AB+3RP (ef. koef. +25), Dubults 18+11AB+3 kļūdas (+23), Elksnis 17+4AB+8RP+3 kļūdas (+22), Vēveris 12+1BM+4 kļūdas (+2), Engers 10+1BM (+5), Liepiņš 8+3AB (+10), Krastiņš 5+7AB+3RP (+9). Mājiniekiem rezultatīvākie: Veidemans 28+4AB+2PB+3 kļūdas (+30), Hariss 14+7AB+4RP (+20), Hallers 12+4AB (+6), Lindmets 11+4AB (+8). Pārējā komandu statistika: divpunkti 53%:58%, trīspunkti 41%:36%, sodi 79%:70%, AB 37:35, RP 17:20, PB 10:3, BM 1:2, kļūdas 12:14, komandu ef. koef. summas 103:96.

Igauņu Delfi šoreiz neaplaimoja ar mača video tiešraidi, tāpēc aiz kadra palika, piemēram, 33. minūtē (74:77) pēc Vēvera kļūdas viesu soliņam piešķirtā tehniskā piezīme. Tiesa, pēc neapšaubāma mājinieku komandas līdera Veidemana 1+2 gājiena nākamajā uzbrukumā sākās Engera eksplozija. Arī šajā mačā ar saviem pienākumiem galā tika abi mūsu komandas poli – Elkšņa, Dubulta un Blumberga statistika runā pati par sevi, pagaidām pilnai laimei un, iespējams, uzvarai arī šādā mačā, kad galotnē visu izšķir pāris veiksmīgi metieni, pietrūkst stabila tā saukto punktu mašīnu pienesuma. Un vēl – vidēji ik mačā ielaisti 96 punkti liek uzdot skarbus jautājumus par komandas aizsardzības koncepciju, vismaz par tās esamību noteikti.

Mūsu komandai bilance 1-5 atbilst 13. pozīcijai tabulā. No velna duča atbrīvoties iespēja jau trešdien, kad Valmierā viesosies LU (1-3). Par uzvaru!