Rencēniem savs maestro

- 31.Maijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Godināšanas dienu sagaidīja rencēnietis Jānis Timermanis. Viņa dzīvē paskrējis laiks ar tiešo darbu un mūziku, bet pārdomas rosinājušas izpausties vēl tālāk.

Visu radīto mūzikas un dziesmu pasaulē krājis un glabājis, līdz domās uzplaiksnījusi ideja izveidot apkopojumu ar nosaukumu «Savai zemei un ļaudīm». Dziesmotā kulminācija realizējās izveidotajā grāmatā ar vārdiem un notīm 36 dziesmām.

Lizdēnu Dziesmu draugu kopa «Dedzieda», ko J. Timermanis vada jau 15 gadus, kopā ar viņu un Rencēnu kultūras nama vadītāju Ilonu Kalniņu sarīkoja muzikālās grāmatas atvēršanu, radot svētkus vairākiem dziesmu draugiem, kuriem maestro dāsni dāvājis savus skaņdarbus. Rencēnos satikās astoņi vokālie ansambļi: «Tik un tā» – Kārķi (vadītāja Dana Zirne), «Dziesmotā senatne» un «Mežābele» – Valmieras pagasts (vadītāja Inese Reinfelde), «Noktirne» un «Klusie ūdeņi» – Naukšēni (vadītāja Digna Gailīte), «Tieši tāpēc» – Vaive (vadītāja Ilze Grīnfelde), «Rūjmalas vīri» – Lode (vadītāja Mirdza Svīķe) un pati «Dedzieda». Apsveikumos skanēja grāmatas autoram veltītās dziesmas, kā arī viņa paša sakomponētās.

PIETURA DZIESMU CEĻĀ. Jānis Timermanis ar Lizdēnu dziesmu draugu kopu «Dedzieda» grāmatas «Savai zemei un ļaudīm» atvēršanas laikā Rencēnu kultūras namā. Ineses Bebres foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru