Rencēnu pamatskolā mācības turpinās

- 2.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kā zināms, mācību process visās Latvijas skolās pašlaik notiek attālināti, izmantojot moderno tehnoloģiju piedāvātās iespējas. Izņēmums nav arī Rencēnu pamatskola, kur Burtnieks paviesojās pagājušajā piektdienā, 27. martā, kad jau varēja izdarīt pirmos secinājumus par to, kā notiek stundas, skolēniem atrodoties katram savās mājās. Par šīm un vēl citām aktuālām lietām nelielā intervijā, ievērojot pāris metru distanci, pastāstīja Rencēnu pamatskolas direktore DINA OLIŅA. 

Cik dvēselītes pašlaik mācās Rencēnu skolā?

Pamatskolā 97 audzēkņi plus vēl bērnudārzs – 46 bērni. Juridiski visi esam zem viena jumta.

Iesākumā dažus vārdus par to, ka no jaunā mācību gada Rencēnos varētu palielināties bērnu skaits tieši bērnudārza grupiņās. Kā zināms, tiek taču likvidēta Ēveles pamatskola, arī tur kopā ar skolas daļu bija bērnudārzs...

Par Ēveli nemāku teikt, taču šobrīd ir skaidrs, ka arī mums pašiem Rencēnos bērnudārzā ir rinda, un mēs tā īsti nevaram nodrošināt piecgadīgo un sešgadīgo audzēkņu apmācību. Tāpēc mums patiešām ir vajadzība pēc šīs trešās grupas telpām! Projekts šiem darbiem jau gatavs, esošajā Rencēnu pamatskolas internāta ēkā tiks izvietota bērnudārza trešā grupa – piecgadīgie un sešgadīgie audzēkņi.

Nākamie skolēni? 

Jā. Vairākas telpas tiks pārplānotas, piemēram, meiteņu mājturības kabinets pāries uz otro stāvu, tas pats notiks ar mūsu jauniešu biedrības Virziens A izmantotajām telpām.

Tagad par aktuālo! Nu jau pirmā nedēļa aizvadīta, kad skola stāv tukša, bet skolēni tomēr mācās. Kā, runājot pavisam vienkāršā valodā, šis process notiek?

Mēs, pedagogi, esam pat nedaudz pozitīvi pārsteigti. Pirmdienas, 23. marta, rītā skolotāji bija diezgan satraukti. Liela daļa no viņiem bija šeit, skolā, bet bērni – mājās. Skolotāji jau redz, vai bērni – (datora) ekrānam otrā pusē – ir darbam gatavi... Un liela daļa skolēnu tiešām bija izpildījuši tos uzdevumus, kurus skolotāji viņiem bija aizsūtījuši jau svētdienas vakarā. Vairāki skolotāji tā jau bija izdarījuši. Jā, bija pirmdien pāris reizes problēmas ar e-klasi, kas kārās augšā, bet kopumā, manuprāt, viss notika veiksmīgi. Tagad aizsūtīju katram skolotājam izvērtēšanas anketu, kas jāiesniedz līdz šodienas vakarpusei. Ar jautājumiem, kas varbūt mums ne tā sanācis. Lai katrs skolotājs izvērtē, kā šī nedēļa viņam pagājusi. Tad es varēšu droši izdarīt secinājumus, kā mums  veicies.

Kāds šis process Rencēnu skolā ir tīri tehniskā nodrošinājuma ziņā? Šodien katrā ģimenē dzīvīte ir tāda, kāda nu ir, tās rocības ir dažādas... Kāds ir skolēnu nodrošinājums ar datoriem, varbūt viņi mācās, izmantojot tikai skārienjutīgos mobilos telefonus? Kāda šī kop­aina Rencēnu pusē?

Mums, uzzinot par attālinātās mācīšanās iespējamību, bija jāsūta Izglītības un zinātnes ministrijai aptauja par to, kāds ir šis nodrošinājums. Praktiski visi vecāki deva atbildi, ka ir nodrošināti. Mājās ir vai nu datori, vai planšetes, vai arī šie mobilie telefoni. Sanāca jau mazlietiņ tā, bet, ko darīt, vilciens ir aizgājis... Jo bija – jau pēc tam – datoru un telefonu dāvinājums ar ministrijas rīkojumu, bet, tā kā mūsējie jau bija noziņojuši, ka visiem pietiek, tad neviens arī neko nesaņēma, kaut gan reāli kādām ģimenēm tomēr būtu vajadzējis... Bet neviens jau tobrīd nezināja, ka būs  tāds dāvinājums! Mēs gan dodam iespēju tiem pāris bērniem, kuriem uz ģimeni esot tikai mobilie telefoni, pa vienam ierasties arī skolā uz datorklasi. Piedāvāts ir, bet atnācis pagaidām neviens nav. 

Tātad šajā situācijā, kas visai valstij tomēr ir ļoti ekstrēma, mācības notiek, skolā viss turpinās!

Mācības turpinās, un katru dienu klases audzinātājs saņem atgriezenisko saiti no ģimenes – vai nu e-klasē, vai arī WhatsApp. Tas ir arī pēc mūsu noteikumiem, kādi mums izveidoti. Ziņas tiek saņemtas. Ja kāds no vecākiem nedod ziņu vairāk kā divas dienas, ja mums nav informācijas par šo ģimeni, tad es zvanu sociālajam dienestam. 

Varam secināt optimistiski – Rencēnos joprojām viss notiek!

Jā. Strādājam atbilstoši ieteikumam – ar smaidu uz lūpām. Gan jau arī šī situācija beigsies! Jācer. Protams, ļoti žēl par Dziesmu un deju svētkiem, jo deju kolektīvs mums tiešām labs. Taču – veselība pirmajā vietā! Ja šī situācija ar tālmācību turpināsies arī pēc 14. aprīļa, tad – mēs par to jau vakar (26. martā) runājām ar novada pašvaldības izpilddirektoru Mārtiņu Kļaviņu – mēs, ļoti iespējams, varēsim skolas ēkā sākt jau kādus šogad ieplānotos remontdarbus, izmantojot šo laiku lietderīgi. 

Jā, tā šajā situācijā ir labā ziņa – telpas tukšas, tajās bez problēmām var notikt visi plānotie remontdarbi. Vēl viena lieta, par ko jau tika spriests novada domē un ko no pirmdienas uzsāk arī Valmierā – skolēnu ēdināšana. Kā šī pozīcija izskatās, raugoties no Rencēnu skolas?

Arī par šo iespēju runājām ar izpilddirektoru. Situācija te mainās ik pa stundām. Vakar īsti iespēju nebija, bet jau šorīt, runājot ar ēdināšanas firmas pārstāvi, saņēmu atbildi, ka viņi ir piekrituši gatavot ēdienu.

Te, iespējams, problēma pat nav finansējumā, bet tehniskajā procesa izpildījumā, nogādājot ēdienu līdz katram pusdienotājam. Jo te vairs nav kompaktā Valmiera!

Jā. Te noteikti iepriekš vajadzētu veikt aptauju ģimenēs, un arī attālumi mums pavisam citi – mūsu skolas audzēkņi dzīvo no Bukas līdz pat Rūjienai! Pilsētā to izdarīt krietni vienkāršāk. 

IEKŠPUSĒ BŪS PĀRMAIŅAS. Šajā vēl nesen nopietni izremontētajā Rencēnu pamatskolas internāta ēkā, kur bija iekārtotas ne tikai telpas naktsmītnēm, bet arī vairāki kabineti darbmācībai un atradās vieta vēl citām aktivitātēm, tuvākajā laikā notiks pārbūves darbi, lai ar nākamo mācību gadu šeit nobāzētu Rencēnu bērnudārza vecāko grupu – nākamos pirmklasniekus.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru