Renesansei darbs nopietnos objektos Valmierā un Smiltenē

- 28.Jūlijs, 2020
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Valmieras vecpilsētā vietējā būvfirma SIA R.K.C.F. Renesanse uzsāka darbus, lai īstenotu vērienīgu projektu, kas sevī ietver Valmieras pils ziemeļrietumu mūru restaurāciju un konservāciju, kā arī jaunā Valmieras pils kultūrvides centra būvniecību un Vecās aptiekas ēku pārbūvi. Liesma trešdien pabija uzņēmumā, un Renesanses valdes loceklis RAIMONDS KUNCĒVIČS sīkāk iepazīstināja gan ar tikko sākto objektu, gan ar pēdējā laika Renesanses veikumiem.

Tu pats daudzos objektos strādā arī kā vecākais darbu vadītājs.

Jā. Šādos konkursos, lai kvalificētos, īstenībā vajag baigo pieredzi.

No iepriekšējām intervijām atceros, ka allaž esi uzsvēris – nekad nedzīsies firmai uz milzu apjomu, jo vissvarīgāk ir pašam kontrolēt objektos notiekošo.

Precīzi. Šajā jomā pa šiem gadiem nekas nav mainījies.

Par Renesansi ilgāku laiku nekas kliedzošs labā nozīmē nav dzirdēts, un te uzreiz ļoti nopietns izaicinājums pašā Valmieras centrā un tiešā pašvaldības acu priekšā... Arī apjoms ievērojams – darbi par gandrīz 3,2 miljoniem eiro. Kā tas nāca?

Startējām konkursā ar pieciem pretendentiem. Mums bija otrā piedāvātā cena, taču tie, kam bija zemākā cena, līgumu slēgt atteicās. Acīmredzot bija kaut kur kļūdījušies aprēķinos, saprata, ka nevarēs to paveikt. Tā nu dabūjām šo pasūtījumu. Katrā ziņā tas mums ir interesants ar to, ka tur daudz vēsturiskā, tai pašā laikā jaunajā korpusā, kas taps virs pilsdrupām, būs betons un stikls. Arī šādas konstrukcijas mums nav svešas. Ilgākais laiks mums paies, kamēr veiksim zemes darbus esošajā mūra daļā, tur viss notiks arheoloģiskajā uzraudzībā. Tas aizņems ilgu laiku. Tāpat arī vecā mūra nostiprināšana kādu laiku paņems, jo, nenostiprinot mūri, ir bīstami sākt urbšanas darbus. Tie būs pāļveida pamati, urbjot tomēr nelielas vibrācijas radīsies. Lai šie darbi varētu normāli ritēt, vispirms jāveic arheoloģiskie izrakumi, jāizņem ārā apmēram 400 kubikmetri grunts, to visu praktiski veicot ar rokām. Jāizsijā, jāatrāda arheologiem, tikai pēc tam grunti varēs vest uz atbērtni. Šis process aizņems mēnesi, varbūt divus. Tālāk jau visam vajadzētu aiziet raiti. Šis objektam atvēlētais laiks ir 14 mēneši, domāju, ka mēs šajā termiņā iekļausimies. Pagaidām neaiztiksim Vecās aptiekas korpusu, vienīgi visus iekšējo logu rāmjus esam izņēmusi un sākam tos restaurēt. Jāuztaisa maksimāli tuvu logu autentiskajam skatam, kaut arī šobrīd no tā autentiskā maz kas pāri palicis... Kaut kad deviņdesmitajos gados šie logi jau mainīti, ņemot nost krāsu slāņus, var labi redzēt, kas ir autentisks un kas – no deviņdesmitajiem. Gan pēc kvalitātes, gan pēc koka struktūras redz. Nekāda milzīga ieskriešanās šajā objektā nesanāks, jo maksimāli jāpieturas pie visa vecā. Jādemontē vecie dēļi un dakstiņi, tie jāmazgā, tad jāpastiprina jumta konstrukcija un viss vecais jāliek atpakaļ. Tāds ļoti atbildīgs darbs.

KOCĒNI. Šogad Renesanse paveikusi apjomīgus darbus Kocēnu novada pašvaldības ēkā – gan ārpusē, gan iekšpusē. Gunta Vīksnas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru