Rietumu industriālās maģistrāles objektā

27.Februāris, 2019
Valmierietis
Laikrakstā

Ir pavisam normāli, ka ziemas laikā pieklusuši darbi Valmierā šobrīd lielākajā ielas rekonstrukcijas objektā – topošajā gandrīz 2 kilometrus garajā Rietumu industriālajā maģistrālē, kas Leona Paegles ielu no Dzelzīša, izmantojot daļu Ausekļa ielas un Voldemāra Baloža ielas, kā arī Somu ielu, pagarinās līdz pat Valmieras apvedceļam (autoceļam P18 posmā Valmiera - Smiltene). Par pašreizējo situāciju Valmierietim pastāstīja projektēšanas uzņēmuma SIA Ceļu komforts Arhitektūras daļas teritoriju sadaļas vadītājs, projektētājs MĀRIS ŠMITS. Jāatzīmē, ka darbi šajā objektā notiek pēc Ceļu komforta projekta, šī pati firma veic arī autoruzraudzību.

Kas patlaban jaunajā maģistrālās ielas posmā notiek?

Pagaidām vēl ārā ziema, zeme sasalusi. Tāpēc darbos tehnoloģiskais pārtraukums. Tiklīdz iestāsies atbilstoši laika apstākļi, darbi tiks turpināti.

Ko būvnieki iespēja līdz tehnoloģiskajam pārtraukumam?

Ģenerāluzņēmējs objektā ir firma Limbažu ceļi, lielākais apakšuzņēmējs dažādu komunikāciju izbūvē – firma Woltec. Darbi sākās no vecā maizes kombināta, būvdarbus virzot pa Leona Paegles ielu no krustojuma ar Brēžas ielu līdz Ausekļa ielai, arī pa Ausekļa ielu. Tika veikti zemes darbi, ierakumu izstrāde, komunikāciju izbūve, arī ceļa pamatnes izbūve, veidojot salturīgo minerālmateriāla slāni. Tika iebūvētas arī betona apmales. Leona Paegles ielas posmam no Mākslinieku ielas līdz Ausekļa ielai arī tika ieklāta asfaltbetona apakškārta. Ausekļa ielā abās pusēs jau iebūvētas betona apmales. Interesanti, ka ielas ierakuma daļā izrakto grunti pārvietoja uz objekta otru galu, kur iela ies uzbērumā un pa jaunu vietu. Šajā procesā pozitīvi, ka uzbērumam ir iespēja nosēsties pirms darbu turpināšanas.

SĀKUMS. Šeit, vietā, kur no Leona Paegles ielas pa kreisi aiziet ceļš uz Dzelzs tiltu jeb Dzelzīti, bet no labās puses pieslēdzas Mākslinieku iela un Jaunā Smilšu iela, reāli sākas Valmieras Rietumu industriālā maģistrāle. Lai šeit – atbilstoši normatīviem – izveidotu nobrauktuvi (pa kreisi) uz DB Schenker loģistikas centru, nācās likvidēt nelielu savu laiku nodzīvojušu ēku – kādreizējo Valmieras maizes kombināta firmas veikaliņu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru