Rituma Ivanova Baltā gaisma

- 7.Aprīlis, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pirmajai izstādei Valmiermuižas teātra kafejnīcas galerijā gleznotājs Ritums Ivanovs piedāvā aplūkot Valmierā vēl nebijušus darbus. Izstāde kafejnīcā apskatāma līdz 25. maijam.

Ivanova baltie plastikas darbi no 2018. gada sērijas Baltā gaisma un gleznas no 2013. gada sērijas Ilūziju simboli aplūko dzīves, nāves, gaismas un apziņas izpausmes tematiku, vērš uzmanību uz iekšēju un jēgpilnu dzīves svinēšanu. Britu filozofs Alans Vatss: The source of all light is in the eye jeb katra uztvere ir subjektīva. Konceptualizācijas vietā gleznotājs vienkārši aicina skatītāju sajust saikni ar redzēto.

Ritums Ivanovs tiek uzskatīts par vienu no Latvijas pamanāmākajiem māksliniekiem, kuram ir izdevies iegūt starptautisku atzinību. Ivanova uzmanība vienmēr ir vērsta uz skatītāja, attēlotā un mākslinieka mijiedarbību. Uztvertās emocijas, kas rodas, mākslas darbus aplūkojot, ir spēcīgas mūsu laikmeta liecības.

Ivanovam ir bijušas 22 personālizstādes un daudzas grupu izstādes Latvijā un ārzemēs, viņš regulāri piedalās starptautiskās mākslas mesēs. 2009. gadā Sotheby's izsolē Londonā tika pārdota viņa glezna Frame 05, apliecinot viņa darbu kvalitāti un bruģējot ceļu uz starptautiskiem panākumiem. Ivanovs ir gleznojis oficiālos Latvijas Valsts prezidenta portretus – 2012. gadā Valdi Zatleru un 2017. gadā Andri Bērziņu. Viņa darbi ir iekļauti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Tretjakova galerijas Maskavā kolekcijās, daudzās privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs.

RITUMS IVANOVS izstādes atklāšanā. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru