Roku darbu dažādība

- 6.Februāris, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mazsalacas Amatu mājā, lai gan pēc skata nelielā ēkā, savu vietu ir raduši vairāki amati – tur gan auž, gan ada, gan darbojas ar mālu, netrūkst arī citu roku darbu, par ko šoreiz būs galvenais stāsts.

Māksliniece LAILA STRADA ir tā, kas vada roku darbu nodarbības – viņa kopā ar meitenēm dara ikvienam zināmas un pazīstamas lietas, piemēram, tamborē, bet mācās arī jaunas lietas, kā papjēmašē (papier-mâché) tehniku. Aicinājām Lailu Stradu uz sarunu, lai pastāsta, kā viņiem veicies un kas vēl ir plānos.

Darbnīcas veidošanās

Darbnīca pastāv otro gadu, bet tas darbnīcas dalībnieku kodols ir veidojies jau senāk – pirms dažiem gadiem vadīju gleznošanas darbnīcu. Tomēr arī tajā laikā nebija tā, ka mēs tikai gleznojām, bija reizes, kad darījām arī kaut ko citu. Reizēm veidojām objektiņus Sveču mežam, kas notika Mazsalacā, tikām pielikuši roku arī vides objektu izveidē, piemēram, tulpēm, ar ko pavasarī rotā Mazsalacu. Tāds lielais darbs bija Āža kroga logu gleznojumu izveide – tie šobrīd aizvien ir skatāmi. Tā mēs apmēram septiņus gadus tur darbojāmies, tāpēc tas cilvēku kopums ir no tā laika, protams, ir piepulcējušies arī jauni dalībnieki, kopumā esam 15 cilvēki, kas šeit darbojas.

LAILA STRADA rāda piemēru papjēmašē tehnikā veidotajiem dekoriem. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru