Rosīga skola «Gaismaskalnā»

- 11.Oktobris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pamatskolas vieta laukos? Būt vistuvākajai mācību iestādei vietējiem bērniem. 

Skolas logi jau gaiši. Pēc dažām minūtēm pagalmā iebrauks skolēnu autobuss. Skolas durvis vērs tie lauku bērni, kam uz mācībām ceļš sākas pirms septiņiem rītā. Tad tas pats buss jau dosies Strenču virzienā un pēc pusstundas būs klāt pārējie skolasbiedri, klasesbiedri. Kāds atskries arī kājām, kāds rudenī vēl atmīsies ar riteni, citu atvedīs vecāki pa ceļam uz darbu, kāds ar sabiedrisko transportu būs klāt. Kopā viņi ir 93, kas Trikātas pamatskolu šajā mācību gadā sauc par savējo. 

Pieņemoša skolas vide

Katru jauno mācību gadu par kādu skolēnu Trikātas pamatskolā ir vairāk. Pirms gadiem pieciem skolā mācījušies 65 bērni, bet šogad 93. Skolā strādā arī pirmsskolas grupas un tajās 47 audzēkņi. 

«Mēs jūtamies labi,» saka Trikātas pamatskolas direktore Inguna Kondratjeva un turpina: «Mūsu komanda ir stipra, un uzstādījums ir tāds, ka redzam katru bērnu, strādājam ar katru, rodot vajadzīgo pieeju. Skolā ir ērta infrastruktūra, plaša āra teritorija, lai izzinātu, darbotos, pētītu, un ļoti svarīga ir emocionālā vide. Mēs redzam, ka bērni mūsu skolā ātri iedzīvojas un jūtas labi.»

KĀ SENA MUIŽA – tā par Trikātas skolas ēku saka Latvijas apceļotāji, bet ēka celta un vienmēr kalpojusi tikai izglītības vajadzībām. Kādu laiku tā ezermalā, «Gaismaskalnā», kas ir mācību iestādes adrese, stāvējusi sarkanbrūna, bet daudzi vēlējušies, lai fasāde kļūst dzeltena, kādu to atceras vairums skolas absolventu. «Sekmējās remonti, un vēlmes ir piepildītas,» tā skolas absolvente un tagad skolas direktore Inguna Kondratjeva. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Astra - 14.Oktobris, 2022 - 21:19

Paldies par manu mīļo Trikātas sākumskolu !Atmiņas ir saglabājušās tik skaistas ! Reiz viss tas bija !!! Tagad jau viss ir daudz skaistāks gan no ārpuses un iekšpuses ! Novēlu Jums visiem panākumus ,veiksmi darbā .

Antra - 23.Oktobris, 2022 - 14:50

Milzīgs paldies Ingunai par to svarīgo un vērtīgo darbu, ko viņa jau ir ieguldījusi un turpina ieguldīt Trikātas pamatskolas attīstībai un saglabāšanai nākamajām skolēnu paaudzēm!

Pievienot komentāru