«Rūja» strādā pusgadsimtu

- 20.Maijs, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Valsts sociālās aprūpes centra «Zemgale» filiālē «Rūja» maijā svinēti svētki un notiek arī remontdarbi. Lielo pusgadsimta jubileju atzīmēs rudenī, bet katru dienu ir svarīgi, lai klienti «Rūjā» justos labi. 

Valsts sociālās aprūpes centri (VSAC) ir iestādes, kur klienti saņem ilgstošu aprūpi. Daudzi no viņiem, te nonākuši, uzlabo sociālās prasmes, praktiskās dzīves iemaņas un rod sevī motivāciju dzīvot pusceļa mājās vai grupu dzīvokļos. Pēdējo divu gadu laikā daudzi izmanto deinstitucionalizācijas procesa (DI) piedāvājumu un atgriežas pašvaldībās iekārtotajos grupu dzīvokļos vai ir pat tik rosīgi, ka var dzīvot pietiekami patstāvīgi, neizmantojot pakalpojumus. Tomēr lielākā daļa klientu, kas ilgstoši par savām mājām sauc sociālās aprūpes centru, tur arī nodzīvo daudzus gadus un visu mūžu.  

Nodrošina cieņpilnu dzīvi 

VSAC «Zemgale» ir astoņas filiāles, un viena no tām ir «Rūja». Pašlaik vairākos korpusos, arī pusceļa mājā, dzīvo 249 klienti. Katram no cilvēkiem sava gribēšana un varēšana līdzi darboties, iesaistīties ikdienas rūpēs un nodarbībās, bet svarīgākais, lai cilvēki, kas šajās mājās dzīvi uzsāk un turpina, būtu apmierināti.

«Uzņemšanas noteikumi ir mainījušies. Ilgstošās aprūpes pakalpojumu var saņemt tiešām tie, kam ir smagi garīgās attīstības un garīgās veselības traucējumi, invaliditāte. Pašvaldības pēdējo gadu laikā kļūst elastīgākas, tur pakalpojumu vairāk, tāpēc cilvēki, kam nav pie mums jānonāk, arī paliek savā dzīvesvietā un izmanto tur pieejamo.

KAROGI MASTOS. Ukrainas kara bēglim Mikolam bijis tas gods uzvilkt mastā pie «Rūjas» savas valsts karogu. Ilzes Kalniņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru