Sagādāt visiem hokeja svētkus

- 16.Oktobris, 2020
Viesis
Laikrakstā

Šomēnes aprit divdesmit pieci gadi, kopš dibināts Valmieras Hokeja klubs, kura dzimšana nenotika tukšā vietā, jo Valmieras hokeja tradīcijām bija vajadzīgs turpinājums jaunā kvalitātē. Par to stāsta kluba dibinātāji RINGOLDS ARNĪTIS un JĀNIS LAURIS.

Priekšvēsture

Ringolds: Laikam būšu pirmais profesionālais hokejists, kurš izaudzis Valmierā septiņdesmito gadu beigās – astoņdesmito gadu sākumā. Šogad Valmieras Hokeja klubam ir jubileja, bet tās saknes noteikti meklējamas krietni vien tālākā pagātnē. Valmierā savulaik bija divi centri – viens Burkānciemā pie Jāņa Daliņa stadiona, kuram ledu vairākus gadu desmitus lēja hokeja entuziasts Modris Siliņš, un otrs pie Mironīša, kur tagad ir skeitparks. Veidojās tā laika hokeja paaudze, arī Latvijā hokejs uzplauka, arvien populārākas kļuva Zelta ripas sacensības. Protams, mums, Valmieras puikām, bija ļoti liels azarts, piedalījāmies Zelta ripas turnīros pietiekami sekmīgi. Rīgā notika pirmie fināli, un mani personīgi uzaicināja uz pirmo profesionālo Latvijas bērza hokeja sporta skolu. Tā 12 gadu vecumā viens pats devos uz Rīgas 55. vidusskolas hokeja klasi. Tādi hokejisti kā Artūrs Irbe, Harijs Vītoliņš un Normunds Sējējs bija mani komandas biedri un klasesbiedri.

VALMIERAS PUIKU TRENERI: no kreisās Aivars Anis, Jānis Lauris, Andris Brīvulis un Lauris Žagariņš. Foto no Valmieras HK arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru