Sāk vakcinēt arī pedagogus

- 15.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirmdien, 12. aprīlī, stājās spēkā veselības ministra rīkojums, kas paredz pret Covid-19 sākt vakcinēt pirmsskolas, speciālās izglītības iestāžu un 1. – 6. klašu pedagogus un darbiniekus, kuri, veicot darba pienākumus, nonāk ciešā saskarē ar bērniem, kā arī citus pedagogus, kuri atsāk darbu klātienē.

Lai pedagogi saņemtu vakcīnu, ir jāpiesakās vakcinācijai pa tālruni 8989 vai «manavakcina.lv», un tad birojs veido vakcinējamo sarakstus un nosūta uz vakcinācijas vietām. Turklāt pedagogi var vakcinēties arī pie sava ģimenes ārsta. 

Vidzemes slimnīcas Ambulatorās daļas vadītāja Liene Melbārde «Liesmai» otrdienas pēcpusdienā pastāstīja: «Vidzemes slimnīcā vēl neesam sākuši pedagogu vakcinēšanu. Mums joprojām rindā ir ļoti daudz nevakcinētu cilvēku: ar hroniskajām slimībām, 70+ un 60+. Pagājušajā nedēļā Valmieras masu vakcinācijas centru nodrošinājām ar vakcīnām, kur izpotējām 550 cilvēkus. Tās vakcīnas tika izlietotas, esam uzrakstījuši pasūtījumu un tagad gaidām jaunas vakcīnas. Viss ir atkarīgs no vakcīnu piegādēm un pieejamības. Mēs esam gatavi, esam mobilizējušies, darbs mums ir skaidrs. Plānā ir, ka ceturtdien vakcinēsim ne pedagogus, bet ir vēl daudzi citi, kuri jau pirms tam bija pieteikušies. Mums ir pāri par 700 cilvēkiem, kuri vēl nav apzvanīti, kuriem pie mums primāri pienāktos vakcīna. Mēs, protams, nevienu skolotāju projām neraidīsim, visus vakcinēsim, jo mēs sadarbojamies ar pašvaldību un Izglītības pārvaldes vadītāju. Turam roku uz pulsa, tiklīdz varēsim, darīsim lielos darbus un visu pārējo.»

VAKCINĒŠANĀS PROCESĀ. Ģimenes ārstes Jolantas Kravales praksē. Pedagoģe Agnese Gaile-Skujiņa (kreisajā pusē). Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru