"Saknes Rūjienā" – dāvana pilsētai dzimšanas dienā

- 22.Novembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

2020. gads Rūjienai, kā zināms, ir jubilejas gads. 1920. gada 10. janvārī Rūjenes miestam tika piešķirtas pilsētas tiesības. 

Rūjienas Izstāžu zāle ar domes finansiālu atbalstu gatavo Rūjienai un rūjieniešiem tuvumā un tālumā dzimšanas dienas dāvanu – jaudīgu interneta vietni www.saknesrujiena.lv.

Kā radās šāda ideja? Mūsdienu multikulturālisma sabiedrības laikā un telpā lokālais kultūrvēsturiskais mantojums tiek pakļauts aizmirstības un nebūtības riskam. Ekonomisko un sociālo apstākļu ietekmes rezultātā notiek plaša iedzīvotāja migrācija, kas neveicina lokālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu. Attīstoties tehnoloģiju laikmetam, kultūrvēsturiskajam mantojumam būtu jāiet kopsolī ar laika izvirzītajām tehnoloģiskajām prasībām. Tas nozīmē – kultūrvēsturei jākļūst pieejamai un aplūkojamai arī interneta vidē, kas nodrošina pieeju  neatkarīgi no indivīda atrašanās vietas pasaulē, darba laika un materiālā nodrošinājuma. Svarīgi arī pašu kultūrvēsturisko mantojumu pasniegt sabiedrībai interesantā, identitāti veicinošā un interaktīvā veidā – saprotamu un viegli lietojamu. Lai ikvienam, kura saknes meklējamas Rūjienas pusē, ir iespējams tās identificēt un stiprināt, izjūtot piederību šai vietai.

VĒL MIESTS. Foto, kas datēts ar 1916. gadu, Rūjienas Izstāžu zāles fondos nonācis pavisam nesen – šā gada 10. novembrī.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru