Līga Siliņa

Katram sava patiesība par Jūliju un Robertu

9.Februāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kāds anonīms «trauksmes cēlājs» nesen esot ziņojis laikrakstam «Liesma» par it kā pārkāpumu Rūjienas vidusskolas plašajā pagalmā. Tur Jūlijai Skujiņai veltītais piemineklis Madonna Orans esot pietuvojies tuvāk par 2 metriem Roberta Slokenberga piemineklim.

Dimzu DNS

10.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mākslinieci DIĀNU DIMZI-DIMMI sociālajos tīklos uzrunāju pirms vairākiem gadiem. Bija sajūta, ka viņas saknes varētu būt Rūjienā (Ipiķos). Tāds zīmīgs uzvārds. Un nekļūdījos. «Jā, tik tiešām esmu olimpieša Jāņa Dimzas mazmeita,» – tā man toreiz atbildēja Diāna.

Dzejniekam Kārlim Kalnietim – 100

7.Februāris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Dzejnieks Kārlis Kalnietis dzimis 1919. gada 15. februārī Ķoņu pagastā. Pašā atmodas sākumā (1992) kāds pilnīgi neizprotams veselības vājums viņu aizsauca mūžībā. Tā arī savu vienīgo dzejoļu krājumu, kas iznāca 1994. gadā, viņš nesagaidīja.

Pūcīšu salidojums Rūjienā

21.Decembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

RASMA GARLEJA (Kalniņa) dzimusi 1936. gada 9. septembrī Rūjienā. 1955. gadā ar izcilību absolvējusi Rūjienas vidusskolu. 1968. gadā pabeigusi Maskavas tirdzniecības institūtu un ieguvusi ekonomistes specialitāti. Kopš 1972. gada ir ekonomikas zinātņu kandidāte. 1975. gadā pēc Latvijas Universitātes Finanšu un tirdzniecības fakultātes uzaicinājuma viņa sāk savu pedagoģisko darbu Komerczinātņu programmā. Paralēli pedagoģiskajam darbam aktīvi turpina zinātniski pētniecisko darbu un studē doktorantūrā Latvijas Universitātē Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē. 1991. gadā Rasmai Garlejai piešķirts pedagoģijas doktora zinātniskais grāds. 1993. gadā viņa iegūst arī ekonomikas doktora zinātnisko grādu, bet 1996. gadā viņai ir izsniegts Latvijas Universitātes profesora diploms. Apliecinājums Rasmas Garlejas augsti intelektuālajai personībai ir 1997. gadā viņai piešķirtais valsts profesores diploms un 2002. gadā arī Latvijas Universitātes emeritētā profesora diploms.

Eiropas kultūras mantojuma dienas Rūjienā

13.Septembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Eiropas kultūras mantojuma dienas ir viens no nozīmīgākajiem ikgadējiem notikumiem kultūras mantojuma jomā Eiropā. To laikā norisinās ap piecdesmit tūkstošu pasākumu, kas pulcē ap trīsdesmit miljonu apmeklētāju piecdesmit valstīs.

Spožs tornis lepni slejas debesīs

18.Oktobris, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nāc, pievienojies! Atjaunosim savu baznīcu sākotnējā izskatā! Tā pirms gadiem rūjieniešus uzrunāja pie biedrības «Rūvenietis» izveidotā Baznīcas torņa komiteja. Nu Sv. Bērtuļa evaņģēliski luteriskās baznīcas torņa – jumta projekta pirmās kārtas darbi ir paveikti. Spožs tornis lepni slejas debesīs. Celtnieki demontē celtniecības darbu drošībai apjozto sētu un gaida ierodamies pieņemšanas komisijas, lai varētu teikt: «Līdz pavasarim nākamajā kārtā!»

Dulns kas dulns

21.Jūlijs, 2017
Viesis
Laikrakstā

Rūjienas vidusskolas skolotājas Elzas Vaivares dēls Jānis Rūjienas vidusskolu pabeidza pirms 60 gadiem (1957.). 35 darba gadus bija kombināta «Māksla» lietišķais grafiķis. Viņa galvenie darba rīki — zīmulis un sietspiede. Mākslinieka darbnīcā tapa plakāti, uzlīmes, ekslibri un vimpeļi. «Atmodas laika vēji pārvērtās vētrā, un drīz vien arī kombināts «Māksla» ar visām nozarēm izputēja. Latvijā ienāca jaunas tehnoloģijas, datorgrafika, un neko vairs nezīmēja ar roku,» ar rūgtumu sirdī saka Jānis Vaivars.

Izcila dzimta: Muzikanti

13.Maijs, 2014
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Rūjienas izstāžu zālē maijā turpinās Muzikantu dzimtas izstāde. Šīs dzimtas ciltstēvam tēlniekam Raimondam Muzikantam — viņš ir arī Gunāra Astras kapa pieminekļa autors — 29. aprīlī palika 90.