Saruna par un ar dižajiem kokiem

- 6.Septembris, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Izteiksmīgā koku vasara

Ar gandarījumu jāsecina, ka šī ar klimata radītiem pārsteigumiem pārbagātā vasara Valmieras novadā aiziet izteiksmīgā dižo koku un dendroloģisko vērtību apzināšanas noskaņā. 

Tā jau pavasara pusē arboristi – kokkopji izvērtēja 363 koku stāvokli Valmierā Jāņparkā. Pēc tam notika bīstamo izzāģēšana, sakopšana. Sekojošā labā ziņa bija, ka Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstīta projekta «Apsaimniekošanas pasākumi dabas pieminekļu – dižkoku saglabāšanai Valmieras novadā» ietvaros SIA «Labie koki» sakops un kaut nelielu mūža paildzinājumu dos septiņiem novada dižkokiem – Rietekļa paeglim, Kaņepju dižozolam, Skujiņu ozolam, Kokmuižas ozolam, Grantskalnu ozolam, Rūtiņu kļavai un Staišas ozolam. Nu var vēstīt, ka jūlijā un augustā visi pie šiem kokiem paredzētie darbi (spēcīgo vēju radīto postījumu dēļ varbūt pat vēl nedaudz vairāk) ir sekmīgi un prasmīgi pabeigti. Vasaras vidū šī paša uzņēmuma eksperti veica arī Kocēnu un Burtnieku muižu parku koku inventarizāciju.

ATVADAS. Tā, sen neviena netraucēts, no šīs pasaules atvadās viens no Kangaru dižozoliem. Ā. Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Mežinieks - 6.Septembris, 2023 - 11:46

Ja prastu runāt šie ozoli varētu pastāstīt interesantus notikumus ar Kangaru mājām. Mēs mežinieki to bijām iesaukuši par Kangarīti un tā bija vienīgā daudz maz saglabājusies māja šajā mežainajā apvidū. . Ap pagājušā gadsimta 80. gadiem Kangarīti nopirka kaut kādi Rīgas džeki. Tad nu turienes mežos tika rīkotas vērienīgas malu medības, likti tīkli Sedas upē. Šāda uzdzīvošana nepatika mežiniekiem un arī vietējam mednieku kolektīvam . Un tad vienā jaukā naktī Kangarītis ņēma un nodega. Tāds stāsts.

Pievienot komentāru